w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 537
Wszystkich postów: 946522
Wszystkich tematów: 141357

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7836 dni

VirtualXP 1.0


VirtualXP to nietypowa propozycja maszyny wirtualnej, której celem jest przekonwertowanie standardowej instalacji Windowsa XP na partycję wirtualną, dzięki czemu po zainstalowaniu nowego systemu (Windowsa 7 lub 8) będziemy mogli nadal korzystać z pulpitu i programów, które uprzednio mieliśmy w Windowsie XP, z tym, że z wykorzystaniem wirtualizacji. Program stanowi niezastąpioną propozycję dla wszystkich osób, które wciąż korzystają z systemu w wersji XP, a przed instalacją najnowszych Windowsów wzbrania je między innymi obawa przed kłopotliwym procesem przegrywania danych czy reinstalacji programów.

Choć z technicznego punktu widzenia VirtualXP to zwyczajny menadżer maszyn wirtualnych, należy go pochwalić przede wszystkim za możliwość automatyzacji procesu ustawiania nowej maszyny, ponieważ stanowi to niewątpliwą zaletę dla osób, do których w założeniach kierowany jest program (a więc użytkowników początkujących, którzy nie chcą zagłębiać się w zbędne, z ich punktu widzenia, ustawienia konfiguracyjne). Z pomocą może też przyjść wyjątkowo bogato ilustrowana instrukcja obsługi (dostępna pod tym adresem), która opisuje cały proces migracji z systemu Windows XP do 7 lub 8 w prostych krokach, przeprowadzając użytkownika przez całą operację.

Warto zwrócić uwagę na wymagania systemowe VirtualXP. Należy do nich między innymi przynajmniej 512MB pamięci operacyjnej; chociaż w praktyce użytkownicy dysponujący mniejszą ilością RAM-u należą dzisiaj pewnie do rzadkości, nie należy zapominać, iż Windows XP wymagał jedynie 64MB pamięci do pracy, zatem takie przypadki są możliwe. Pełne wymagania systemowe można znaleźć na stronie producenta programu.
Licencja: Freeware (darmowa tylko do użytku domowego)
System Operacyjny: Windows XP
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
VirtualXPVirtualXP 1.0
Wersja stabilna
18.86 MB | 2014-09-12

Ilość pobrań: 2518 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 5

Komentarze (0)
VirtualXP