w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 525
Wszystkich postów: 946525
Wszystkich tematów: 141360

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7837 dni
pl

Simple VHD Manager 1.4


Simple VHD Manager to prosty w użyciu program do zarządzania wirtualnymi dyskami twardymi. Przydadzą się one, aby sztucznie odseparować od siebie dane przechowywane na komputerze lub jako obszar do zapisu systemu operacyjnego na potrzeby wykorzystania go w maszynach wirtualnych. Niezależnie od naszych potrzeb, okienko aplikacji w kilku prostych krokach umożliwi nam stworzenie wirtualnej partycji o niemal dowolnym rozmiarze i dalsze zarządzanie jej ustawieniami.

Jednym z ważniejszych z nich będzie przypisanie wirtualnej partycji dysku odpowiedniej litery. Dzięki temu pojawi się ona w Tym Komputerze pod ścieżką, która w przyszłości nie będzie nam sprawiać kłopotów. Do wyboru, podobnie jak w przypadku oprogramowania do zarządzania fizycznymi partycjami, mamy praktycznie cały alfabet, można więc niekoniecznie przydzielać danej partycji kolejną literę z listy, a na przykład wybrać oznaczenie z jej końca, np. literę „X”, „W” itp., aby już na pierwszy rzut oka listy dysków, wiedzieć, które są wirtualne. Tworzenie nowego dysku nie jest operacją skomplikowaną zarówno pod kątem obsługi, jak i czasu, który musi zostać na to poświęcony – to operacja niemal natychmiastowa. Równie łatwo przypisać danemu dyskowi plik obrazu płyty w formacie ISO; aby go dołączyć wystarczy „przenieść” go na odpowiedni dysk, korzystając z technologii drag&drop.

Usuwanie istniejących dysków z systemu przebiega równie łatwo i szybko. Wszystkich operacji dokonujemy korzystając z ikon w górnej części na pasku. Nie jest to wstążka, ale poszczególne elementy są spore i łatwe w użyciu, więc temu rozwiązaniu nie można nic zarzucić. Program cechuje się wyjątkowo prostym wyglądem, który jednak wydaje się atrakcyjny, a przede wszystkim bardzo czytelny.

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.3 (3 głosów)

Strefa Download programu
Simple VHD ManagerSimple VHD Manager 1.4
Wersja stabilna
1.46 MB | 2022-10-30

Ilość pobrań: 304 | W tym miesiącu: 5 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
Simple VHD Manager