w
googluj

Conqu 1.2


Conqu to darmowy organizator zadań, który korzysta w znacznym stopniu z popularnej metody Getting Things Done, stworzonej przez Davida Allena. Podobnie jak we wspomnianej metodzie, najpierw wprowadzamy zadania, a później decydujemy m.in. o ich priorytecie oraz czasie rozpoczęcia i terminie zakończenia. W oparciu o nasze decyzje, zadania są dystrybuowane pomiędzy odpowiednimi kategoriami organizatora, np. Today (dzisiaj) czy Future (w przyszłości). Możliwe jest umieszczanie określonych zadań w osobnych projektach, a także przypisywanie informacji kontekstowych, znaczników, flag graficznych i notatek dla zaplanowanych czynności (np. w celu łatwego przeszukiwania czy filtrowania wpisów danej kategorii ToDo). Aplikacja pozwala również na zautomatyzowane, powtarzalne wprowadzanie wybranych planów do listy zadań.

Oczywiście Conqu powiadomi użytkownika o zbliżającym się albo już przekroczonym terminie realizacji każdego zadania. Wszystkie plany możemy na bieżąco zakańczać, wznawiać, edytować czy usuwać (edycja wybranych właściwości spowoduje np. przeniesienie zadania do odpowiedniej kategorii). Oprócz modułu Trash, przeznaczonego na zadania już niepotrzebne, aplikacja posiada również moduł Backburner, służący do odkładania czynności na bliżej nieokreślony czas, tak aby były w danej chwili pod ręką. Dostępny jest także moduł archiwum, w którym po upływie każdego dnia gromadzone są zdania wykonane. Ważną funkcją jest możliwość delegacji zadań, czyli przydzielania ich dla wybranych osób/współpracowników. Delegację zlecimy albo poprzez wysłanie odpowiedniego e-maila do danego użytkownika z poziomu Conqu, albo za pomocą synchronizacji z płatną usługą w chmurze ConquSync.

Organizator jest multiplatformowy (wspierane są także urządzenia mobilne) i działa w wielu systemach operacyjnych. W tej chwili dostępne są wersje dla komputerów i urządzeń z systemami Windows, Android, Mac OS, Linuks, iOS oraz Blackberry OS. Funkcje chmury ConquSync pozwalają na synchronizowanie zadań pomiędzy naszymi urządzeniami, zarządzanie planami Conqu z poziomu dowolnego urządzenia (również w grupie współpracowników), a także tworzenie backupów online dla list ToDo.

Interfejs graficzny Conqu jest nowoczesny i przyjemny dla oka. Mniej zaawansowani użytkownicy nie powinni mieć właściwie żadnych kłopotów z obsługą organizera. W razie jakichkolwiek trudności można skorzystać z pliku pomocy wbudowanego w aplikację, a także zapoznać się z działem wsparcia oraz bazą wiedzy, które udostępniono w witrynie producenta.

Uwaga!
Program działa również w systemach Windows Server 2003 i 2008 (producent nie informuje o współpracy z Windows Server 2012, ale jest ona prawdopodobna).
Conqu najlepiej uruchamiać w rozdzielczości ekranu wyższej niż 1024x768 px, inaczej trzeba będzie manualnie zmniejszyć rozmiary okna programu.

Ograniczenia!
Narzędzie jest w pełni funkcjonalne w darmowej wersji, ale za możliwości ConquSync trzeba już zapłacić (płatna subskrypcja miesięczna lub roczna). Warto jednak dodać, że przez 14 dni z chmury można korzystać zupełnie za darmo (wersja Trial ConquSync).

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
ConquConqu 1.2
Wersja stabilna
19.87 MB | 2014-06-21
przejdź Conqu dla Android

Ilość pobrań: 179 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Conqu