w
googluj

sChecklist 1.1.3 Build 1


sChecklist to bardzo prosty w swojej formie program do tworzenia tak zwanych „checklist”; list różnych zadań czy czynności, o których wykonaniu nie chcemy zapomnieć. Jak przyznaje sam autor programu, aplikacja została stworzona, ponieważ na rynku obecne były tylko zaawansowane i bardzo rozbudowane tego typu programy. Świetnie nadawały się do one zarządzania całymi, sporymi projektami, jednak były niepotrzebnie skomplikowane dla indywidualnych użytkowników, poszukujących jak najprostszego programu do odznaczania wykonanych już czynności, w formie list ToDo.

Zgodnie z założeniem tworzenia programu o nierozbudowanej funkcjonalności, rzeczywiście znajdziemy tu tylko podstawowe możliwości pod postacią dodawania nowych list i ich elementów oraz możliwości odznaczania wykonanych już czynności. W opisywanej aplikacji nie ma możliwości tworzenia podzadań, ram czasowych ich wykonania czy dodatkowych priorytetów. Jest natomiast całkiem sporo ustawień, które pozwalają odpowiednio dostosować do własnych potrzeb zachowanie okna programu, obsługę skrótami klawiszowymi czy też (w szerokim zakresie) wygląd samych list: wybrać można dowolną czcionkę, jej rozmiar i atrybuty.

Ciekawą funkcją w aplikacji jest wbudowana integracja z systemowym schowkiem; kopiowane do niego elementy można bardzo łatwo dodawać jako treść nowych zadań. Podobnie gotowe już listy można przekopiować do schowka, by wkleić w innym miejscu, na przykład wiadomości e-mail. Program jest godny polecenia wszystkim osobom, które poszukują funkcjonalnego, ale najprostszego w swojej formie narzędzia do zarządzania listami ToDo.

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Licencja: Freeware (darmowa tylko do użytku domowego)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
sChecklistsChecklist 1.1.3 Build 1
Wersja stabilna
0.49 MB | 2015-02-16

Ilość pobrań: 234 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
sChecklist