w
googluj

Simple Sticky Notes 5.2.0


Simple Sticky Notes to program do umieszczania na pulpicie karteczek z przypomnieniami. Mogą mieć różne kolory, niemal dowolny poziom przezroczystości, ręcznie ustawiony rozmiar i tytuł. Możliwe jest również całkowicie dowolne rozmieszczanie kolejnych notatek na obszarze pulpitu. Dodawanie nowego wpisu sprowadza się do dwukrotnego kliknięcia na ikonie programu na pasku zadań systemu – obsługa jest więc bardzo prosta i z pewnością nie będzie stanowić wyzwania nawet dla osób z nikłym doświadczeniem przy pracy przy komputerze.

Kiedy jesteśmy już w trybie edycji treści notatki, domyślnie możemy wpisywać w niej dowolne teksty. Aby edytować tytuł, konieczne jest już odwiedzenie opcji notatki. Po kliknięciu w niewielki przycisk, wyświetlana jest pokaźna lista z różnymi ustawieniami. Poza wspomnianą edycją paska tytułowego, możemy stąd również zmienić kolor notatki oraz jego przezroczystość. Rozmiary okienka z zapiskami edytujemy bezpośrednio z pulpitu, „łapiąc” myszą za krawędzie kolorowej karteczki. Ciekawą możliwością jest również opcja zminimalizowania notatki do samego paska tytułu (okaże się to przydatne głównie w przypadku długich zapisków, które w rozwiniętej formie zajmują na pulpicie wiele miejsca). Wszystkie te elementy mogą być również w przyszłości ponownie zmieniane, przez co jeśli zechcemy zmodyfikować jakąś opcję, czy nawet zmienić treść samej notatki, nie ma konieczności tworzenia jej od nowa.

Warto dodać, iż podczas działania program nie zużywa wiele zasobów komputera, a prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Jest to jedna z ciekawszych propozycji tego typu, którą z powodzeniem można polecić każdemu użytkownikowi lubiącemu tworzyć podręczne notatki na pulpicie.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Simple Sticky NotesSimple Sticky Notes 5.2.0
Wersja stabilna
2.58 MB | 2021-09-13

Ilość pobrań: 431 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
Simple Sticky Notes