w
googluj

Talking Alarm Clock 2.0.6.110


Talking Alarm Clock to pulpitowy budzik, który pełni rolę „przypominacza” o różnych zdarzeniach, umożliwiając przy tym odczytanie przez syntezator na głos zadanych tekstów i aktualnej w momencie alarmu godziny. Aplikacja wyświetla powiadomienia na ekranie wraz z dodatkowymi dymkami z informacjami, umożliwiając przy tym automatyczne uruchamianie konkretnych aplikacji czy nawet stron internetowych (można więc na przykład zaplanować alarm, który o konkretnej godzinie uruchomi komunikator oraz przeglądarkę internetową otwartą na konkretnej witrynie). Same alarmy mogą zaś być zarówno jednorazowe, jak i cykliczne.

Program oferuje wiele opcji konfiguracyjnych, choć przy pierwszym kontakcie nie zdradza takiego potencjału – interfejs, choć czytelny i nietypowy, wydaje się mało nowoczesny i miejscami przesadnie udziwniony. Wystarczy jednak do niego przywyknąć, aby okazało się, że od technicznej strony program ma całkiem sporo do zaoferowania. W oczy rzuca się przede wszystkim bogata liczba opcji związanych z samym alarmem. Jego ustawienie, to przejście kilku kroków kreatora, który zadba o to, byśmy nie pominęli żadnej z istotnych opcji, tworząc tym samym przypomnienie dokładnie w taki sposób, który wykorzystuje wszystkie możliwości oferowane przez program.

Jednym z istotniejszych kroków ustawień (szczególnie zważywszy na nazwę aplikacji) jest wybór sposobu odczytania zadanego tekstu lub godziny. Stosowanych przy tym może być kilka mniej lub bardziej standardowych głosów; z pewnością każdy wybierze coś dla siebie. Co ważne, w programie można niezależnie od ustawień systemowych, samodzielnie wprowadzić poziom głośności powiadomień. Dzięki temu, jeśli na przykład słuchamy dość głośno muzyki, powiadomienie nie wybrzmi równie donośnie na całe mieszkanie, a jedynie zostanie odczytane cicho w tle.

Uwaga!
W jednym z kroków instalacji należy wybrać, czy korzystamy z systemu Windows XP, czy też Windows Vista (tę opcję należy wybrać również w przypadku, kiedy korzystamy z nowszych systemów, takich jak Windows 8, 8.1 lub 10).

Wymagania!
Do instalacji programu konieczne jest połączenie z Internetem (pobieranych jest ok. 30MB dodatkowych plików).

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.7 (3 głosów)

Strefa Download programu
Talking Alarm ClockTalking Alarm Clock 2.0.6.110
Wersja stabilna
2.25 MB | 2016-03-26

Ilość pobrań: 332 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Talking Alarm Clock