w
googluj
pl

PNotes 9.3.0


PNotes to instalacyjna wersja programu do tworzenia notatek na pulpicie w formie „samoprzylepnych karteczek”. Cechuje się z jednej strony bardzo prostą obsługą, z drugiej zaś - bardzo licznymi ustawieniami, dzięki którym program można dostosować do swoich potrzeb w zasadzie pod każdym możliwym względem. Tworzone notatki mogą być w podstawowy sposób formatowane (krój, wielkość oraz atrybuty czcionki, wyrównanie, kolor). Wśród dodatkowych opcji znajdziemy między innymi możliwość tworzenia wydarzeń cyklicznych wraz z przypomnieniami, obsługę tagów, grup i innych opcji, które ułatwiają zarządzanie naszymi notatkami.

Podstawowa obsługa programu nie wymaga żadnych zaawansowanych umiejętności. Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na ikonce na pasku zadań i wybrać opcję „Nowa notatka”, by móc przystąpić do wpisywania jej treści. Sama „karteczka” może przybrać kształt dowolnego prostokąta (wystarczy zmienić proporcje boków myszą), a jej kolor może zostać zmodyfikowany z poziomu ustawień. Kiedy skończymy wpisywać tekst notatki, jeśli przypadkiem zapomnimy go zapisać, przed ewentualnym zamknięciem karteczki, program automatycznie przypomni nam o zapisie - to bardzo praktyczne rozwiązanie, które zostanie docenione przez zapominalskich.

Jeśli jesteśmy zainteresowani bardziej zaawansowanym wykorzystaniem programu i wypróbowaniem wszystkich jego opcji, warto uzbroić się w chwilę cierpliwości, ponieważ ustawień jest naprawdę wiele. To oczywiście zaleta w tym przypadku, jednak wymaga chwili uwagi od użytkownika, który po raz pierwszy będzie wykorzystywał zaawansowane opcje. Na szczęście, również dzięki dobremu spolszczeniu, interfejs jest przejrzysty, a wszystkie opcje czytelnie opisane.

Spolszczenie!
Aby aktywować język polski interfejsu, należy wypakowany plik spolszczenia wkleić w folder „lang” w katalogu instalacji programu. Po ponownym uruchomieniu PNotes, język polski będzie dostępny z poziomu menu kontekstowego ikony aplikacji na pasku zadań i opcji „Languages”.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
PNotesPNotes 9.3.0
Wersja stabilna
1.27 MB | 2015-06-27
Spolszczenie do PNotes
przejdź
PNotes Portable
Wersja przenośna, niewymagająca instalacji

Ilość pobrań: 640 | W tym miesiącu: 5 | W poprzednim miesiącu: 6

Komentarze (0)
PNotes