w
googluj

Cloudship 1.0.0


Cloudship to ciekawa propozycja organizera codziennych zadań, który prezentuje nieco bardziej rozbudowane podejście do tej tematyki, w porównaniu do prostych rozwiązań konkurencyjnych. Przy użyciu aplikacji możemy bowiem nie tylko tworzyć proste listy kolejnych zadań z możliwością odhaczania wykonanych już czynności, ale również wzbogacać je o opisy, nadawać tagi, flagi oraz daty. Najciekawszą funkcją jest opcja dzielenia zadań na kategorie (w programie nazwane "projektami"). Dzięki temu możliwe jest oddzielenie zadań zawodowych od domowych czy związanych z przyjemnościami.

Program charakteryzuje się bardzo prostą i intuicyjną obsługą. Choć interfejs nie został spolszczony, mamy tu do czynienia z łatwymi do opanowania zakładkami i logicznym rozmieszczeniem wszystkich elementów, dzięki czemu nawet osoby nieznające języka angielskiego powinny sobie tu świetnie radzić. Od strony interfejsu, świetną zaletą jest również ujednolicenie wyglądu aplikacji desktopowej z dostępną jednocześnie odmianą webową, dzięki czemu użytkownik korzystający z obydwu rozwiązań nie będzie musiał przyzwyczajać się do dwóch różnych sposobów obsługi.

Dodawanie kolejnych zadań do wykonania jest dziecinnie proste i sprowadza się do napisania ich treści w oknie w górnej części aplikacji oraz zatwierdzenia zmian klawiszem Enter. Jeśli będziemy chcieli wzbogacić opis stworzonego zadania, nadać mu datę końcową, bądź edytować flagi, konieczne będzie kliknięcie na nim myszą, by przejść do wygodnego okna edycji. Możemy w nim modyfikować wymienione elementy, a w przypadku opisy stosować nawet podstawowe narzędzia formatowania tekstu. Warto dodać, iż choć w przypadku tego typu aplikacji najczęściej stosuje się widok listy zadań, Cloudship oferuje również kalendarz, na którym zaznaczone są terminy kolejnych zadań do wykonania. W darmowej wersji funkcjonalność ta została ograniczona czasowo.

Uwaga!
Program dostępny jest również w wersji mobilnej na platformę Android oraz iOS, a także jako aplikacja webowa.

Ograniczenia!
W darmowej wersji nie jest dostępny kalendarz. Można go włączyć, ale po okresie próbnym (15 dni) zostanie on ponownie dezaktywowany.

Wymagania!
Aby korzystać z programu konieczne jest założenie darmowego konta użytkownika. Niezbędne będzie podanie jedynie poprawnego adresu e-mail oraz hasła. Tworzenie konta, bądź logowanie do już istniejącego, odbywa się przy uruchomieniu zainstalowanej już aplikacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
CloudshipCloudship 1.0.0
Wersja stabilna
23.67 MB | 2014-12-16

Ilość pobrań: 143 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Cloudship