w
googluj

Old Classic Sticky Notes for Windows 10 1.1


Old Classic Sticky Notes to niewielki program dedykowany Windowsowi 10, który pozwala przypinać do ekranu „zamoprzylepne” karteczki z notatkami. Aplikacja powstała w odpowiedzi na powstałą niedawno dużą aktualizację systemu – Creators Update, w której zmieniono formę klasycznej aplikacji z karteczkami. Od teraz funkcjonuje jako zespolona z asystentem głosowym (Cortaną), aplikacja uniwersalna dla systemu Windows 10. Osoby, które wolały poprzedniej rozwiązanie, mogą skorzystać z opisywanego programu, które jest wierną kopią pierwotnej implementacji.

Dzięki temu program ma działać nieco szybciej oraz lżej z punktu widzenia zasobów komputera – wyeliminowana została między innymi funkcjonalność asystenta głosowego, w Polsce i tak w chwili obecnej niedostępnego. Obsługa programu nie powinna dla nikogo stanowić wyzwania. Dodanie pierwszej notatki na pulpit to po prostu uruchomienie aplikacji przy użyciu ikony. Powstałą w ten sposób karteczkę można dowolnie przemieszczać po pulpicie, a także zmieniać jej rozmiar myszą (niekoniecznie zachowując pierwotne proporcje). Z menu kontekstowego natomiast wybierzemy jej kolor: dostępny jest żółty, różowy, zielony, niebieski i biały.

Aby stworzyć nową karteczkę z tekstem, wystarczy skorzystać z sybolu „+” wyświetlanego w nagłówku poprzedniej karteczki. Nowa notatka automatycznie zostanie dopasowana lokalizacją do poprzedniej, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by przesuwać je po pulpicie niezależnie od siebie.

Warto dodać, że pisząc notatkę automatycznie rozpoznawane są linki, dzięki czemu później dużo łatwiej jest z nich skorzystać – wystarczy kliknąć, aby automatycznie otworzyć wybraną witrynę w przeglądarce internetowej.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Old Classic Sticky Notes for Windows 10Old Classic Sticky Notes for Windows 10 1.1
Wersja stabilna
1.73 MB | 2019-07-11

Ilość pobrań: 260 | W tym miesiącu: 12 | W poprzednim miesiącu: 21

Komentarze (0)
Old Classic Sticky Notes for Windows 10