w
googluj

PNotes.NET 3.5.0.2


PNotes.NET – instalacyjna wersja nowoczesnego i rozbudowanego programu do tworzenia notatek na pulpicie w formie tak zwanych „samoprzylepnych karteczek”. Aplikacja oferuje wiele możliwości, w tym funkcje związane z formatowaniem tekstu (rozmiaru, koloru i stylu czcionki) oraz dodawaniem do notatki wypunktowanych list różnego typu. Notatki mogą być zapisywane na przyszłość oraz synchronizowane pomiędzy kilkoma uruchomionymi programami (na przykład na wielu komputerach). Całość charakteryzuje się szybkim i bezproblemowym działaniem.

Aby skorzystać z aplikacji wystarczy po uruchomieniu przystąpić do tworzenia nowej notatki w widocznym polu. Jego rozmiar można dowolnie modyfikować myszą, poprzez przeciągnięcie krawędzi kursorem. W zależności od naszych wymagań, można przy tym ustawić nową kolorystykę i styl, ponieważ domyślna czcionka nie tylko jest mało czytelna z uwagi na rozmiar, ale nie nadaje się raczej do tworzenia bardziej rozbudowanych tekstów z uwagi na swoją gęstość. Po stworzeniu notatki (lub w zasadzie na dowolnym etapie również w trakcie tej czynności), można ją zapisać, aby w przyszłości łatwiej do niej wrócić. Naturalnie równie łatwo samą notatkę przemieszczać po pulpicie, by znaleźć dla niej odpowiednią lokalizację.

Ciekawostką jest wbudowana w program duża liczba dodatkowych opcji. Wśród nich znajdziemy między innymi ułatwienia dostępu dla osób z problemami ze wzrokiem – aplikacja potrafi samodzielnie wyświetlić klawiaturę ekranową oraz mobilne szkło powiększające, aby ułatwić odczytanie mniej widocznych treści. Warto również dodać, iż widoczność wszystkich notatek można włączyć lub wyłączyć jednym przyciskiem, by w razie potrzeby szybko oczyścić pulpit ze zbędnych w danej chwili informacji, które są na nim wyświetlane.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
PNotes.NETPNotes.NET 3.5.0.2
Wersja stabilna
4.23 MB | 2017-09-19
przejdź
PNotes.NET Portable
Wersja przenośna, niewymagająca instalacji

Ilość pobrań: 113 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
PNotes.NET