w
googluj
pl

GanttProject 2.8.8


GanttProject to ciekawe narzędzie służące do tworzenia i organizacji zadań, które, ze względu na oferowane funkcje i sposób prezentacji danych, najbardziej przydatne będzie przy wszelkiego rodzaju długoterminowych projektach (na przykład tworzeniu oprogramowania lub realizowania planu zagospodarowania terenu). Dużym plusem aplikacji jest rozbudowana personalizacja tworzonych zadań, dzięki czemu prócz tytułu danego wydarzenia, możemy w nim zamieścić wiele dodatkowych informacji.

Znajdziemy wśród nich datę rozpoczęcia, czas trwania, jego uczestników, a także parametry związane z aktualnym postępem i sposobem jego reprezentacji w widoku podsumowania. Każde stworzone wydarzenie może być również zaznaczone niemal dowolnym kolorem oraz wzorem, dzięki czemu łatwo będziemy mogli stworzyć własne "szablony" zdarzeń danego typu. Przydatne może się okazać również oznaczenia jakiegoś wydarzenia jako kamienia milowego, co odpowiednio zaznaczane jest na wykresie i stanowi główny punkt podziału w przypadku kolejnych etapów pracy.

Warte uwagi jest również samo okno, w którym na osi czasu prezentowane są utworzone wydarzenia. Jest bardzo czytelne, dzięki możliwości dowolnego jego przesuwania (nie jesteśmy ograniczeni do wyświetlania tylko całych miesięcy lub tygodni). Producenci zaimplementowali w programie ciekawą opcję, która pozwala łączyć kolejne wydarzenia w procesy, co obrazowo uświadamia nam, które zdarzenia mogą być wykonane po sobie. Przekłada się to również na wcześniejsze ich parametry (jeśli zajdzie taka konieczność, program automatycznie zmieni uprzednio wprowadzone daty rozpoczęcia zadania).
Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
GanttProjectGanttProject 2.8.8
Wersja stabilna
15.74 MB | 2018-07-02
przejdź
GanttProject Portable
Wersja przenośna, niewymagająca instalacji

Ilość pobrań: 1282 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 10

Komentarze (0)
GanttProject