w
googluj

CinemaDrape 2.1.0.245


CinemaDrape to nakładka ekranowa, pozwalająca użytkownikowi na skupienie wzroku na wybranych fragmentach monitora poprzez wygaszenie mniej istotnych obszarów pulpitu. Pomysł może brzmieć nieco zagadkowo, niemniej idea działania aplikacji jest prosta. Narzędzie sprawdzi się bardzo dobrze zarówno podczas rozrywki (wyróżnianie miejsca zajmowanego przez filmy lub animacje na portalach internetowych) jak i w czasie pracy (oznaczanie edytora tekstu lub klienta poczty elektronicznej). Dzięki programowi odciągniemy naszą uwagę od reklam, powiadomień, widżetów społecznościowych i innych elementów przeszkadzających w skupieniu.

CinemaDrape w trakcie działania minimalizuje się do zasobnika systemowego, a wygodę obsługi zapewniają skróty klawiaturowe. Przykładowo za pomocą kombinacji Ctrl+F11 możemy tymczasowo włączyć lub wyłączyć działanie programu. Aplikacja jest również łatwa w dostosowaniu do potrzeb użytkownika - oprócz możliwości tworzenia, usuwania, przenoszenia i modyfikowania rozmiaru obszarów roboczych, istnieją również opcje odpowiedzialne za zmienianie koloru i poziomu przezroczystości tła czy przywracanie domyślnych ustawień. Ciekawą funkcją jest także zapisywanie, a następnie odczytywanie układu obszarów roboczych - raz zdefiniowana konfiguracja może być wykorzystana w dowolnym momencie, także na innym komputerze.

Program jest rozpowszechniany bezpłatnie na zasadach licencji freeware. W przypadku problemów z obsługą dostępnych funkcji, warto zapoznać się z krótkim, ale treściwym plikiem plikiem pomocy. Na oficjalnej stronie produktu znajdziemy również informacje na temat przykładowych zastosowań.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
CinemaDrapeCinemaDrape 2.1.0.245
Wersja stabilna
0.12 MB | 2015-03-12

Ilość pobrań: 214 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
CinemaDrape