w
googluj

ZenWriter 2.38


ZenWriter to ciekawy program, który przeznaczony jest do zapisywania naszych przemyśleń przy akompaniamencie inspirującej muzyki. Jest pełnoekranową aplikacją pozwalającą zapisywać notatki, a następnie w razie potrzeby je drukować. Nie znajdziemy w niej niezbędnych w każdym edytorze tekstu narzędzi pozwalających zmieniać kolory czcionek czy wstawiać tabele. W tym wypadku liczy się przede wszystkim treść oraz oprawa, która powoduje, że kolejne przemyślenia powinny użytkownikowi sprawniej układać się w konkretne myśli i zdania.

Program jest wyjątkowo prosty w obsłudze. Wystarczy go uruchomić, aby większość ekranu zamieniła się w edytowalne pole tekstowe, a w tle zaczęła wybrzmiewać spokojna muzyka. Natychmiast możemy przystąpić do pisania; kolejne kliknięcia przycisków klawiatury sygnalizowane są imitowanymi w głośnikach dźwiękami starej maszyny do pisania lub kropli wody. Aby dostosować to inspirujące środowisko do własnych upodobań, dostępne w prawej części ekranu menu pozwala zmienić tło aplikacji na jedno z kilkunastu oraz aktywować tryb nocny, który zmieni kolorystykę na znacznie ciemniejszą, która nie zmęczy oczu. Dostępnych jest także kilka utworów muzycznych.

W programie dostępne są także nieco bardziej "standardowe" opcje, pozwalające na zadecydowanie o wyświetlaniu statystyk pisanych tekstów (ilość wprowadzonych znaków czy słów), rozmiarze interlinii oraz ustawienie ścieżki zapisu dokumentów. Dostępny jest również wybór kroju czcionki. Wbudowana w program możliwość wydruku stworzonych tekstów oferuje podstawowe opcje konfiguracyjne.

Ograniczenia!
Edycja trial została ograniczona czasowo do 15 dni działania.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
ZenWriterZenWriter 2.38
Wersja stabilna
45.28 MB | 2017-05-29

Ilość pobrań: 289 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
ZenWriter