w
googluj

AbleWord 3.0


AbleWord to ciekawa propozycja edytora tekstów oraz plików PDF, który bazuje na czytelnym, jednak stosunkowo nienowoczesnym interfejsie; funkcje na pasku nie zostały pogrupowane w coraz popularniejsze karty na wstążce, ale bazują na bardziej klasycznym rozwiązaniu typowych ikon narzędzi, znanym choćby z pakietu Microsoft Office 2003. Program trudno jednoznacznie zakwalifikować, jako narzędzie dla profesjonalistów czy jedynie zaawansowany notatnik; z jednej bowiem strony znajdziemy w nim dość okrojone możliwości związane z formatowaniem, natomiast z drugiej - kilka modułów kierowanych raczej do bardziej wymagających użytkowników.

Do zalet aplikacji należy zaliczyć przede wszystkim jej prostotę, która przekłada się na wysoką wydajność podczas pracy; wszystkie opcje są łatwo dostępne oraz czytelnie odpisane w dostępnej online instrukcji obsługi. Do ciekawszych możliwości edytora należy możliwość podmieniania konkretnych słów w tekście (aplikacja poprzez wyszukiwarkę znajduje wszystkie wystąpienia zadanego wyrazu i nanosi korektę) oraz obsługa korygowania pisowni. Wśród obsługiwanych formatów plików znajdują się między innymi formaty typowe dla programu Microsoft Word.

Warto zwrócić uwagę na szybkość działania programu, która jest wysoka, jednak jednocześnie może nieco dziwić fakt, iż program wymaga w tym przypadku aż 1GB pamięci operacyjnej. Czasem negatywnie może zaskoczyć również obsługa plików PDF, która nie zawsze poprawnie rozpoznaje multimedia, jednak z tekstem radzi sobie bardzo dobrze.

Spolszczenie!
Bardzo nieliczne funkcje programu zostały spolszczone, jednak mimo to interfejs należy uznać za anglojęzyczny.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 2.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
AbleWordAbleWord 3.0
Wersja stabilna
5.08 MB | 2015-03-30

Ilość pobrań: 1708 | W tym miesiącu: 8 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (1)
AbleWord
avatararrow
~fajla1 | 2014.09.04 13:40
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
program pomógł mi w otwarciu listu --dzieki za pomoc
AbleWord 2.1.4