w
googluj
pl

Brackets 1.13


Brackets to bardzo ciekawa propozycja edytora plików z kodem, którego składnia może być kolorowana zgodnie z zasadami przyjętymi dla jednego z kilkunastu języków (między innymi HTML, CSS, Java, C, C++, PHP, XML). Charakteryzuje się minimalistycznym, choć jednocześnie bardzo nowoczesnym interfejsem. Program już w obecnej fazie rozwoju oferuje wiele funkcji wpływających na wygodę użytkowania programu, a ponieważ rozwijany jest w oparciu o licencję z otwartym kodem pod skrzydłami Adobe, można mieć pewność, że szybko będzie zyskiwać nowe wersje coraz bardziej rozszerzające funkcjonalność i stabilność pracy (która i tak stoi już na dobrym poziomie).

Po uruchomieniu program domyślnie uruchamia przykładowy plik, który automatycznie kolorowany jest zgodnie ze składnią kaskadowych arkuszy stylów. Zmiany języka dokonuje się z poziomu listy dostępnej na dolnej krawędzi okna aplikacji. Podczas edycji tekstu mamy możliwość korzystania z kilku udogodnień, na przykład automatycznego zamykania klamer, odpowiedniego przesuwania wcięć w kodzie, narzędzi wyszukiwania oraz grupowego zamieniania fragmentów tekstu. Niemal wszystkie dostępne z paska menu opcje mogą być również obsługiwane przy pomocy klawiaturowych skrótów (obok każdej pozycji znajduje się podpowiedź, jakich klawiszy należy użyć).

W razie potrzeby, w programie możliwa jest zmiana kilku ustawień, dzięki którym dopasujemy wielkość i rodzaj czcionki edytora, jak również elementy interfejsu (na przykład obecność numerowania linii lub podświetlania aktualnie wybranej). Chociaż Brackets nie doczekał się jeszcze stabilnej edycji, wbudowano już w niego moduł rozszerzeń, które już teraz można wykorzystywać w programie (dotyczą zarówno funkcjonalności, jak i pakietów kolorystycznych zmieniających wygląd interfejsu).

Spolszczenie!
Nieliczne funkcje programu nie zostały przetłumaczone z języka angielskiego (będzie to z pewnością dopracowywane w kolejnych wydaniach wersji rozwojowej).

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (4 głosów)

Strefa Download programu
BracketsBrackets 1.13
Wersja stabilna
72.7 MB | 2018-06-18
przejdź
Brackets Portable
Wersja przenośna, niewymagająca instalacji

Ilość pobrań: 1035 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
Brackets