w
googluj
pl

Microsoft OneNote dla Windows 8


Microsoft OneNote przeznaczony dla Windowsa 8 to dedykowana interfejsowi Metro odmiana programu OneNote pozwalającego na tworzenie i zarządzanie rozmaitymi notatkami. Jest to bardzo funkcjonalne narzędzie, które pozwala w kreatywny sposób tworzyć nowe adnotacje, które mogą być udostępniane innym użytkownikom oraz przechowywane w chmurze, dzięki integracji z OneDrive, co pozwoli na synchronizację naszych zasobów oraz możliwość jej przeglądania na wielu urządzeniach jednocześnie.

Do zalet programu należy zaliczyć przede wszystkim swobodę, jaka towarzyszy tworzeniu nowych notatek. Nie jesteśmy tutaj ograniczeni tylko do pisania tekstu czy wklejania zdjęć. Również obszar, w którym tworzymy nowe zapiski nie jest ograniczony konkretnymi rozmiarami, co umożliwia wygodne rozmieszczanie kolejnych elementów, niczym na dużym kalendarzu biurkowym. OneNote pozwala tworzyć notatki odręcznie, kreślić po grafikach, a także zamieszczać w notatkach inne multimedia, takie jak prezentacje, nagrania dźwiękowe i filmy.

Program może funkcjonować nie tylko jako aplikacja dotykowa, w przypadku jej użytkowania na nowoczesnych ultrabookach czy tabletach, ale również w standardowych komputerach czy laptopach, gdzie element pisma odręcznego można wprowadzić przy pomocy np. zewnętrznego tabletu graficznego. Stworzone w programie notatki można łatwo podzielić na sekcje, oddzielając na przykład informacje zawodowe od prywatnych, co dodatkowo reprezentowane jest różnymi kolorami dla czytelności. Podczas tworzenia zapisków użytkownikowi towarzyszy wygodne menu podręczne, które pozwala skorzystać z przydatnych w danym momencie funkcji edycji, dzięki czemu obsługa programu jest efektywniejsza.

Uwaga!
Jako aplikacja przeznaczona dla interfejsu Metro, OneNote poprawnie funkcjonuje także na urządzeniach bazujących na architekturze ARM, a więc korzystających z systemu Windows w edycji RT.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.1 (7 głosów)

Strefa Download programu
Microsoft OneNote dla Windows 8Microsoft OneNote dla Windows 8
Wersja stabilna
28 MB | 2014-03-26

Ilość pobrań: 257 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Microsoft OneNote dla Windows 8