w
googluj
pl

Desktop Calendar 2.2.33.4358


Desktop Calendar to ciekawy program, będący wygodnym kalendarzem, który może zostać zakwalifikowany jako widżet pulpitu systemu. Aplikacja działa w trybie półprzeźroczystym, przykrywając wybrany fragment naszej tapety, jednak nie przeszkadzając w swobodnym przemieszczaniu ikon "za" kalendarzem, dopóki nie klikniemy dwukrotnie myszą, aby przełączyć się w tryb edycji notatek zapisanych na dany dzień.

Prócz standardowej możliwości tworzenia nowych wydarzeń na nadchodzące dni, Desktop Calendar udostępnia nam często pomijaną przez innych producentów, wygodną opcję "kolorowania" całych dni. Umożliwia to wygodne zaznaczenie w kalendarzu ważnych dla użytkownika dat oraz na przykład nieuwzględnionych świąt czy prywatnych rocznic. Do dyspozycji mamy kilkanaście kolorów, które łatwo pozwolą zróżnicować wyróżnione dni na przykład na potrzeby zawodowe i prywatne. Przydatna może się okazać możliwość eksportu i importu wydarzeń zarówno w pliku bazy danych obsługiwanym przez program, jak i w formie podsumowania w pliku tekstowym.

Po zainstalowaniu aplikacji, domyślnie wypełnia ona swoim oknem pracy całą wysokość pulpitu. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby jej rozmiar zmniejszyć, niekoniecznie zachowując jego początkowe, równe proporcje. Podstawowe opcje możemy wprowadzać poprzez okno ustawień, które dostępne jest po wywołaniu programu z paska zadań, na którym program zaznacza swoją obecność ikoną.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Desktop CalendarDesktop Calendar 2.2.33.4358
Wersja stabilna
3.44 MB | 2019-02-16

Ilość pobrań: 603 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 7

Komentarze (0)
Desktop Calendar