w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 497
Wszystkich postów: 944642
Wszystkich tematów: 141748

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7842 dni

GetServices 2.0.0.6


GetServices to niewielka aplikacja, która wyświetla szczegółowe informacje o wszystkich usługach działających i zainstalowanych w systemie, co automatycznie zapisywane jest w formie czytelnego pliku tekstowego. Program jest tak naprawdę plikiem wsadowym, którego uruchomienie pobudza do działania dostępną w pobieranym zestawie aplikację konsolową, w wyniku czego po kilku sekundach użytkownik dostaje do dyspozycji gotowy plik tekstowy z informacjami. Na tym kończy się funkcjonalność GetServices, ale prostota obsługi udowadnia, iż tego typu narzędzie może być ciepło odebrane przez potencjalnych użytkowników, którym zależy na szybkim zgromadzeniu interesujących informacji o systemowych usługach.

Aby poprawnie skorzystać z programu, po rozpakowaniu pliku pobranego archiwum, należy dwukrotnie kliknąć na plik "getservice.bat". Automatycznie uruchomione zostaną odpowiednie mechanizmy, a na ekranie ukaże się plik tekstowy z danymi usług systemowych. Dowiemy się z nich między innymi ich dokładnej nazwy czy sposobu uruchamiania, jednak najistotniejszy będzie dla nas prawdopodobnie opis, który składa się z kilku zdań i informuje o sposobie funkcjonowania danej usługi. Co istotne, jest to informacja pobierana bezpośrednio z systemu, a więc zapisana w języku polskim (o ile mamy polskojęzyczną wersję Windowsa), pomimo, że zarys tworzonego przez GetServices dokumentu jest anglojęzyczny.

Na koniec warto dodać, iż w momencie uruchomienia programu, wygenerowany dokument jest automatycznie zapisywany w formacie TXT pod nazwą "getservice" w folderze, z którego uruchomiliśmy plik wsadowy. Nie ma więc potrzeby ręcznego zapisywania raportu, chyba, że chcemy utworzyć jego kopię w innej lokalizacji.

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
GetServicesGetServices 2.0.0.6
Wersja stabilna
0.12 MB | 2015-01-06

Ilość pobrań: 141 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
GetServices