w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 484
Wszystkich postów: 944671
Wszystkich tematów: 141753

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7842 dni

SecurityCheck 1.009


SecurityCheck to bardzo prosty, konsolowy program, który pozwala na przeanalizowanie systemu pod katem zainstalowanych uaktualnień niektórych technologii, jak również funkcjonalności zabezpieczeń antywirusowych. Użytkownik nie ma tu niestety wpływu na żadne ustawienia, ale przez to obsługa programu jest bardzo prosta, a wyniki pracy, które przedstawione są w pliku logu (w formacie TXT), dość czytelnie sformatowane.

Aby skorzystać z programu wystarczy go uruchomić, a następnie nacisnąć dowolny klawisz, by kontynuować. Jest to jedyny etap, kiedy możemy zrezygnować z wykorzystania programu, po prostu go zamykając. Naciśnięcie dowolnego przycisku klawiatury włączy automatyczny skrypt, który kolejno przeanalizuje kilka płaszczyzn związanych z bezpieczeństwem i aktualizacjami systemu, z czego zebrane informacje zostaną następnie umieszczone w logu. Log jest plikiem tekstowym, który po zakończonej pracy aplikacji jest automatycznie uruchamiany w domyślnym programie, który w naszym systemie służy do otwierania tego typu dokumentów.

Warto dodać, iż zebrane informacje to jedynie podstawowe dane na temat systemu, antywirusa i niektórych technologii (np. wersji zainstalowanej wirtualnej maszyny Javy czy domyślnej przeglądarki internetowej). Na minus można zaliczyć brak jakiegokolwiek wskazania o postępie prac w trybie konsolowym. Cały proces gromadzenia informacji nie trwa jednak dłużej niż minutę, więc korzystanie z aplikacji nie powinno być dla nikogo szczególnie uciążliwe. Warto przetestować program, jeśli poszukujemy uproszczonego narzędzia do zbierania podstawowych informacji o zabezpieczeniach.

Uwaga!
Program nie wymaga instalacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
SecurityCheckSecurityCheck 1.009
Wersja stabilna
0.81 MB | 2015-10-27

Ilość pobrań: 186 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
SecurityCheck