w
googluj

FidoCadJ 0.24.8


FidoCadJ to narzędzie przeznaczone do tworzenia dwuwymiarowych rysunków wektorowych. Ze względu na wbudowaną ogromną bazę komponentów elektronicznych, kierowane jest raczej do użytkowników poszukujących programu, dzięki któremu narysują obwody swoich układów oraz zaprojektują proste płytki PCB, choć rysowanie w innych celach również jest możliwe.

Obsługa programu jest prosta, a dodawanie kolejnych komponentów na schemat intuicyjne. Odbywa się ono poprzez wybór odpowiednich elementów z rozwijanych list licznych kategorii. Grupy obejmują na przykład elementy pasywne, przełączniki, generatory sygnałów periodycznych oraz liczne inne, które swoją zawartością pokrywają znakomitą większość potrzeb elektronika tworzącego w programie schematy połączeń układów. Prócz gotowych elementów, w projekcie umieszczać możemy także wektorowe kształty, na przykład linie, kwadraty czy elipsy

Na uwagę zasługuje możliwość pracy na warstwach (które rozróżnialne są kolorystycznie) oraz opcja eksportu projektu do licznych formatów (między innymi graficznych, takich jak PNG czy JPG, ale również do formatu PDF i innych). W razie problemów z wykorzystaniem możliwości programu, przydatna może okazać się dopracowana, ilustrowana, szczegółowa instrukcja obsługi, która dostępna jest do pobrania pod tym adresem.
Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
FidoCadJFidoCadJ 0.24.8
Wersja stabilna
1.03 MB | 2023-11-25

Ilość pobrań: 458 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
FidoCadJ