w
googluj

CircuitMaker Student 6.2c


CircuitMaker Student to niepozorny, ale bardzo rozbudowany program, który pozwala na przeprowadzanie symulacji działania obwodów elektronicznych z wykorzystaniem ogromnej bazy faktycznie istniejących komponentów. Aplikacja pozwala na analizę napięć oraz natężeń prądu płynącego w skonstruowanym obwodzie wraz z reprezentacją wyników w formie wykresów symulujących działanie oscyloskopu.

Proces konstruowania obwodu elektronicznego polega na dokładaniu kolejnych elementów z biblioteki do okna, w którym tworzony jest schemat. Baza obejmuje bardzo dużą ilość elementów elektronicznych, które można wyszukiwać po typie lub konkretnych symbolach. Znajdziemy wśród nich między innymi rezystory, wszelkiego rodzaju diody, wyświetlacze, wzmacniacze operacyjne, bramki logiczne i całą masę układów scalonych. Dodatkowo program wyświetli nam wszystkie parametry techniczne wybranej części.

Po odpowiednim połączeniu przewodów, co analizowane jest przez program, będziemy mieli dostęp do symulatora oscyloskopu. Tak naprawdę jest to symulacja jego zachowania na podstawie metody "punkt po punkcie". Wyświetla on fale generowane przez przepływający obwodem prąd, które dają dużą ilość materiału niezbędnego do analizy. Przeprowadzana symulacja może być zależna od wielu parametrów, na przykład różnych typów prądów o zmiennych krokach narastania.

Warto dodać, że wraz z instalacją programu, użytkownik zyskuje dostęp do kilkudziesięciu gotowych przykładów obwodów, co ułatwi mu zrozumienie ich działania oraz samej obsługi programu.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.3 (21 głosów)

Strefa Download programu
CircuitMaker StudentCircuitMaker Student 6.2c
Wersja stabilna
5.67 MB | 2014-03-29

Ilość pobrań: 9983 | W tym miesiącu: 6 | W poprzednim miesiącu: 65

Komentarze (0)
CircuitMaker Student