w
googluj
pl

Logic Circuit 2.17.08.15


Logic Circuit to rozbudowany program, który umożliwia rysowanie schematów elektronicznych z wykorzystaniem większości popularnych komponentów, takich jak rezystory, przełączniki, wyświetlacze czy diody. Cechuje się przyjaznymi grafikami wszystkich elementów oraz łatwą obsługą, co z pewnością przyczyni się do polubienia programu przez początkujących elektroników. Dodatkową funkcjonalnością oprogramowania jest możliwość tworzenia symulacji działania stworzonych obwodów.

Program obsługuje się bardzo podobnie do narzędzi oferowanych przez wiele aplikacji konkurencyjnych; aby dołączyć kolejny element do projektu, wystarczy go przeciągnąć na okno pracy w programie z listy komponentów, która znajduje się w lewej części interfejsu. Na tym etapie możliwe jest również wybieranie dodatkowych cech elementów (na przykład liczby wejść bramek logicznych, która w programie jest imponująca i sięga aż 18). Prócz możliwości standardowego zapisania postępu pracy w programie, ciekawie przedstawia się funkcja zapisująca schemat w formie zdjęcia, co może okazać się przydatne na potrzeby dalszego dzielenia się projektem na przykład drogą mailową.

Na plus należy zaliczyć pomoc techniczną przygotowaną do programu, która dostępna jest online na stronie producenta i choć jest pozornie uboga, to w praktyce wiedza w niej przekazywana jest skondensowana i konkretna. Dzięki temu wszystkie informacje, które wyczytamy w instrukcji natychmiastowo będziemy mogli wykorzystać w programie, ponieważ zostały napisane przystępnym językiem.

Wymagania!
Aby oprogramowanie działało poprawnie, konieczna jest instalacja pakietu .NET Framework w wersji 4.0 lub nowszej.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (2 głosów)

Strefa Download programu
Logic CircuitLogic Circuit 2.17.08.15
Wersja stabilna
2.04 MB | 2017-11-01

Ilość pobrań: 822 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 6

Komentarze (0)
Logic Circuit