w
googluj
pl

Quite Universal Circuit Simulator 0.0.18


Quite Uniwersal Circuit Simulator (Qucs) to symulator obwodów elektrycznych i elektronicznych, którego główną zaletą jest dobrze przetłumaczony na język polski interfejs, co jest rzadkością wśród tak zaawansowanych programów tego typu. Program pozwala na tworzenie układów z gotowych, faktycznie istniejących elementów elektronicznych oraz analizę powstałych obwodów w formie wykresów i danych tabelarycznych.

W programie znajduje się bogata biblioteka prawdziwych urządzeń, z których swobodnie mona korzystać podczas tworzenia nowego projektu. Przy każdym z nich znajdziemy stosowne informacje, które na samym schemacie możemy ręcznie uzupełniać o własne notatki i oznaczenia. Odpowiednio ostawione elementy możemy połączyć przewodami, które program automatycznie stara się układać na schemacie w taki sposób, aby zyskał on na czytelności. Jeśli efekty działania tego rozwiązania nam się nie spodobają, w razie potrzeby istnieje również możliwość ręcznego "ułożenia" przewodów na rysunku.

Dla ułatwienia pracy projektanta obwodu, do programu dodane zostały narzędzia, dzięki którym znaczna część obliczeń i analizy zostanie skrócona. Należą do nich syntezator filtrów, kalkulator linii, edytor układów dopasowujących oraz syntezator tłumików. Z pomocą może przyjść także wbudowany prosty edytor tekstu, dzięki któremu możliwe jest tworzenie notatek bezpośrednio w programie. Zakończoną pracę można wydrukować lub zapisać w jednym z kilku formatów umożliwiających prezentację zebranych w programie informacji.

Uwaga!
Podczas instalacji warto zwrócić uwagę na domyślnie zaznaczone zgody instalacji dodatkowych programów prócz Qucsa.

Spolszczenie!
Mimo, iż instalator programu jest angielskojęzyczny, już przy pierwszym uruchomieniu rozpoznawany jest polski język systemu operacyjnego i automatycznie aplikowana polska wersja interfejsu aplikacji.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 2.8 (8 głosów)

Strefa Download programu
Quite Universal Circuit SimulatorQuite Universal Circuit Simulator 0.0.18
Wersja stabilna
121.24 MB | 2015-08-21

Ilość pobrań: 1750 | W tym miesiącu: 11 | W poprzednim miesiącu: 5

Komentarze (0)
Quite Universal Circuit Simulator