w
googluj

CrypTool 2.0 Build 6222.1 + 2.1 Nightly Build 6288.1


CrypTool, często określany skrótem "CT", to bardzo rozbudowana propozycja programu edukacyjnego z zakresu kryptografii i szyfrowania. Stanowi niezastąpione źródło wiedzy o sposobie działania maszyn kodujących, algorytmów oraz elektronicznych urządzeń szyfrujących. Co ważne, prócz możliwości dokładnego analizowania krok po kroku zasad funkcjonowania kolejnych maszyn, użytkownik ma możliwość ręcznego konstruowania ich zestawów i sprawdzania osiąganej skuteczności.

Producent wyposażył program w bardzo przyjazny i wygodny w obsłudze interfejs. Składa się z wielu elementów, jednak ich ilość nie przytłacza użytkownika, również dzięki zastosowaniu kart, co pozwala zmniejszyć ilość jednocześnie wyświetlanych danych, a także ułatwić jednoczesną obsługę kilku projektów i porównywanie ich ze sobą. Po uruchomieniu aplikacji, naszym oczom ukazuje się spora ilość opcji, które pozwalają bezpośrednio odnieść się do konkretnych prezentacji zawartych w programie lub edytorów. Największą uwagę położono tutaj samej treści i możliwości interakcji z symulatorami urządzeń szyfrujących. Samo oprogramowanie nie może pochwalić się szczególnie dużą ilością ustawień konfiguracyjnych (chociaż znajdziemy wśród nich między innymi opcje zmiany kolorystyki niektórych elementów), jednak w zasadzie nie są one niezbędne.

Na uwagę zasługują także tutoriale, które krok po kroku opisują sposób działania wybranych metod szyfrujących, na przykład opartej na wykorzystaniu liczb pierwszych. Są to dopracowane materiały, jednak niektóre z nich dostępne są tylko w języku niemieckim (aplikacja oferuje interfejs anglojęzyczny).

Wymagania!
Aby oprogramowanie działało poprawnie, konieczna jest instalacja pakietu .NET Framework w wersji 4.0 lub nowszej.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
CrypToolCrypTool 2.0 Build 6222.1
Wersja stabilna
58.4 MB | 2014-10-16
CrypTool 2.1 Nightly Build 6288.1
Wersja rozwojowa
66.2 MB | 2014-10-27

Ilość pobrań: 703 | W tym miesiącu: 9 | W poprzednim miesiącu: 15

Komentarze (0)
CrypTool