w
googluj

Circuit Diagram 3.1


Circuit Diagram to ciekawy program, przy pomocy którego możliwe jest rysowanie prostych schematów elektronicznych, które wykorzystują podstawowe komponenty pasywne, jak również nieco bardziej skomplikowane, cyfrowe układy, na przykład bramki logiczne. W odróżnieniu od wielu propozycji konkurencji, aplikacja cechuje się wyjątkowo dobrze działającym automatycznym łączeniem przewodów, dzięki czemu po umieszczeniu na schemacie nowego elementu, nie musimy tracić zbyt dużo czasu, by odpowiednie poprowadzić od niego wyprowadzenia elektryczne.

Prócz standardowych funkcji oferowanych przez tego typu oprogramowanie (rysowanie dowolnych schematów, etykietowanie elementów, tworzenie zestawień wykorzystanych podzespołów), program oferuje również rozbudowane narzędzie edycji "skrzynki narzędziowej", przy pomocy którego będziemy mogli edytować zawartość biblioteki aplikacji, a w efekcie wykorzystywać w naszych projektach nietypowe, a być może nawet własne komponenty.

Ponieważ Circuit Diagram bazuje na licencji z otwartym kodem, należy się spodziewać, iż lista funkcji przez niego oferowana będzie się stale rozwijać, dzięki modyfikacjom tworzonym przez samych użytkowników. Już teraz do programu dostępna jest stale rozszerzana baza dodatkowych komponentów elektronicznych, które można przeglądać i pobierać jako rozszerzenia aplikacji pod tym adresem.

Wymagania!
Aby oprogramowanie działało poprawnie, konieczna jest instalacja pakietu .NET Framework w wersji 4.0 lub nowszej.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.7 (3 głosów)

Strefa Download programu
Circuit DiagramCircuit Diagram 3.1
Wersja stabilna
0.8 MB | 2017-08-28

Ilość pobrań: 1037 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
Circuit Diagram