w
googluj
pl

Asystent Elektronika 2.2.5a Beta 3


Asystent Elektronika to bardzo prosty w swojej formie, przydatny podczas prac elektronicznych program, który składa się z niewielkich modułów pozwalających na przeliczanie jednostek, odczytywanie pasków kodowych z elementów elektronicznych czy generowanie odpowiedniego kodu programowego dla typowych wyświetlaczy (siedmiosegmentowych, tekstowych oraz graficznych). Pozwala również na obliczanie niezbędnych wartości dla mikrokontrolerów AVR, na przykład w zakresie ustawień Timerów urządzeń.

Aplikacja stanowi nieocenioną bazę konwerterów i kalkulatorów niemal wszystkich wartości, których przeliczenie może się okazać przydatne podczas tworzenia urządzeń elektronicznych lub ich schematów. Po uruchomieniu wystarczy z wygodnych kart wybrać tematykę, którą będziemy się zajmować, a wyświetlona zostanie lista narzędzi, które ona obejmuje. Kolejne modułu to możliwie proste okienka, których obsługa jest intuicyjna i szybko prowadzi do uzyskania poszukiwanej odpowiedzi.

Prócz konwerterów wielkości fizycznych świetnie prezentują się minimalistyczne ale skuteczne moduły służące na przykład klasyfikowaniu rezystorów. Wystarczy wybrać sekwencję pasków kodowych z urządzenia, którym dysponujemy, aby program przedstawił nam wyliczoną wartość oporu wraz z zakładaną tolerancją. Wygodny w obsłudze jest również moduł pozwalający na tworzenie własnych symboli do pamięci wyświetlaczy tekstowych, w którym korzystamy z "graficznego" edytora, zaznaczając w odpowiednim obszarze piksele, które będą tworzyć nowy symbol. Równolegle do tego procesu generowany jest kod, który możemy później wykorzystać poprzez skopiowanie.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 2 (4 głosów)

Strefa Download programu
Asystent ElektronikaAsystent Elektronika 2.2.5a Beta 3
Wersja rozwojowa
4.92 MB | 2014-06-29

Ilość pobrań: 2344 | W tym miesiącu: 5 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
Asystent Elektronika