w
googluj

Logic Gate Simulator 1.4.4182.31395


Logic Gate Simulator to program, który powstał specjalnie z myślą o uczniach i studentach kierunków elektronicznych i informatycznych, aby ułatwić im zrozumienie funkcjonowania działania obwodów, w których wykorzystuje się do działania bramki logiczne. Program swoje funkcjonowanie opiera na analizie tablic prawdy dla każdej z użytych bramek, aby na tej podstawie wypracować informację o stanie bitów wyjściowych układu.

Obsługa aplikacji jest dość prosta i nie wymaga specjalistycznej wiedzy dotyczącej nazewnictwa poszczególnych elementów elektronicznych, których chcemy użyć w obwodzie. Kolejne elementy wystarczy przeciągnąć z listy na pole schematu, aby wykorzystać je w projekcie. Można je dowolne rozmieszczać, a kolejne styki łączyć przewodami. Na liście znajdziemy między innymi tytułowe bramki logiczne różnego typu, ale także przyciski, przerzutniki oraz diody i wyświetlacze siedmiosegmentowe.

Logic Gate Simulator cechuje się wbudowanym modułem analizy danych na żywo, przez co już na etapie tworzenia obwodów, użytkownik na bieżąco może kontrolować, czy w danym przewodzie w konkretnej chwili znajduje się logiczny stan wysoki czy niski.

Do dyspozycji użytkownika zostaje oddany także symulator oscyloskopu, który wyrysuje wykresy napięć dla różnych punktów zaznaczonych na schemacie. Podczas analizy możliwa jest edycja tempa symulacji, co pozwala dokładniej przyjrzeć się zachodzącym w obwodzie zmianom.

Uwaga!
Warty uwagi jest krótki film instruktażowy, w którym objaśniane są podstawowe funkcje programu. Producent udostępnia go pod tym adresem.

Wymagania!
Do poprawnego działania programu, niezbędne jest zainstalowanie pakietu .NET Framework w wersji co najmniej 4.0.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (5 głosów)

Strefa Download programu
Logic Gate SimulatorLogic Gate Simulator 1.4.4182.31395
Wersja stabilna
0.66 MB | 2014-03-11

Ilość pobrań: 3687 | W tym miesiącu: 57 | W poprzednim miesiącu: 23

Komentarze (0)
Logic Gate Simulator