w
googluj

Logisim 2.7.1


Logisim to symulator działania obwodów elektronicznych, które możemy tworzyć w oparciu o faktycznie istniejące komponenty. Użytkownik ma do dyspozycji między innymi liczne źródła napięcia, bramki logiczne, sumatory, rejestry oraz elementy kontrolne (m.in. diody, wyświetlacze, matryce diod, przyciski). Tworzony projekt może być analizowany na bieżąco, wówczas elementy kontrolne regularnie zmieniają swoje stany wraz ze zmianą postępu w połączeniach na schemacie, a w przypadku błędnych podłączeń, jesteśmy informowani o błędzie.

Sam proces tworzenia nowego schematu przebiega wygodnie, bowiem wszystkie elementy elektroniczne, z których możemy skorzystać, znajdują się w lewej części okna programu, gdzie pogrupowane są według typu i przeznaczenia. Po wybraniu dowolnego z komponentów, wyświetlana jest jego krótka specyfikacja, która pozwoli wybrać odpowiedni element z listy. Prócz komponentów elektronicznych, do schematu można dodawać własne etykiety, co przydatne jest szczególnie przy skomplikowanych projektach lub podczas podłączania wielu takich samych elementów koło siebie.

Na uwagę zasługują ustawienia aplikacji, które, w przeciwieństwie do wielu podobnych symulatorów, oferują przydatną funkcję zmiany wyglądu symboli bramek logicznych ze względu na tym normy, z której chcemy korzystać. Warto również poświęcić chwilę uwagi możliwości eksportu projektu jako pliku graficznego, dzięki czemu szybko podzielimy się gotowym schematem ze współpracownikami czy znajomymi, albo wykorzystamy go w tworzonej przez nas dokumentacji jakiegoś urządzenia elektronicznego.

Uwaga!
Program nie wymaga instalacji.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
LogisimLogisim 2.7.1
Wersja stabilna
6.64 MB | 2014-04-14

Ilość pobrań: 794 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Logisim