w
googluj

TinyCAD 2.80.08 Build 631


TinyCAD to darmowy program rozwijany w oparciu o licencję bazującą na otwartym kodzie, dzięki któremu narysujemy schematy elektroniczne składające się z elementów wielu kategorii. Ich baza jest bogata, a obejmuje faktycznie istniejące komponenty wraz z ich parametrami. Tworzony szkic może zostać dodatkowo opisany poprzez czytelną legendę, w której umieścić możemy dane autora projektu.

Prócz możliwości rysowania elektronicznych obwodów wraz z opisywaniem kolejno umieszczanych w projekcie elementów, mamy również możliwość wygenerowania listy wykorzystanych komponentów oraz prostych płytek PCB na bazie popularnych formatów. Dowolne sekcje szkicu możemy z kolei otaczać dowolnymi wielokątami lub innymi obszarami, co pozwoli wyróżnić z rysunku niektóre sekcje lub zaznaczyć fragmenty, które zostaną szczegółowo omówione na kolejnych tworzonych przez nas szkicach.

Na uwagę zasługuje czytelna pomoc w programie, która ilustrowana jest przykładami bezpośrednio z aplikacji. Wiedza zawarta w pliku pomocy jest skondensowana, ale wystarczająca, aby zacząć sprawnie obsługiwać narzędzie i zacząć tworzyć profesjonalne schematy elektroniczne. Wygoda pracy może być kontrolowana z poziomu ustawień, wśród których mamy możliwość między innymi zmiany kolorystyki oznaczeń na schematach czy włączenia siatki ułatwiającej ustawianie komponentów. Wygodną funkcją jest możliwość automatycznego zapisywania projektu co zadaną ilość minut.
Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
TinyCADTinyCAD 2.80.08 Build 631
Wersja stabilna
8.34 MB | 2017-02-12

Ilość pobrań: 1473 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 11

Komentarze (0)
TinyCAD