w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 682
Wszystkich postów: 939227
Wszystkich tematów: 139004

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7814 dni

Bart 3.00


Bart to darmowe narzędzie stworzone z myślą o jednokierunkowej synchronizacji plików i katalogów. Wykonując po raz pierwszy zadania synchronizacyjne, program kopiuje zawartość wybranych katalogów źródłowych (zarówno pliki, jak i podfoldery oraz dostępne w nich dane) do katalogów docelowych oraz tworzy odpowiednie logi z tych operacji. Przy kolejnym uruchomieniu wybranego zadania, narzędzie sprawdza modyfikacje danych źródła i odzwierciedla te zmiany w danych wyjściowych. Oczywiście analizowana i synchronizowana jest zawartość plików, poza tym warto dodać, że Bart pozwala również na zsynchronizowanie plików pojedynczych, zaś kopiowanie może, ale niekoniecznie musi być przeprowadzane w sposób rekurencyjny. Możliwe jest realizowanie wielu zadań synchronizacji jednocześnie (dla różnych par katalogów/plików wejściowych i docelowych). Aplikacja przyda się np. do tworzenia backupów. Operacje kopiowania danych i wprowadzania odpowiednich zmian w lokacji docelowej są realizowane w naprawdę szybkim tempie. Niestety program nie oferuje żadnego harmonogramu automatycznej synchronizacji, w związku z czym procesy synchronizujące za każdym razem trzeba uruchamiać manualnie.

Na początku należy utworzyć chociaż jedno zadanie synchronizacji. Okno odpowiedzialne za tę funkcję pozwala nam na określenie nazwy zadania, wybranie dla niego odpowiedniej barwy (kolory uławiają odróżnianie zadań w liście roboczej), ustawienie zadania jako aktywnego lub nieaktywnego, zdecydowanie się na kopiowanie rekurencyjne (podkatalogów), włączenie testu otwierania plików przed wykonaniem ich kopii, podanie ścieżki pliku/katalogu źródłowego i docelowego (niestety brak opcji Przeglądaj, ścieżkę można skopiować np. z Eksploratora Windows), zastosowanie kilku zasad odnoszących się do nadpisywania czy usuwania danych docelowych, a także wykluczenie wybranych plików i katalogów z synchronizacji (można stosować wieloznaczniki, dostępne są opcje wykluczania plików i katalogów ukrytych oraz systemowych). Zadania synchronizacji można zapisywać i później wczytywać do programu.

Gdy już stworzymy interesujące nas zadania, możemy przystąpić do uruchomienia wybranych lub wszystkich procesów synchronizacyjnych, edytować ustawienia poszczególnych zadań, zduplikować albo usunąć wybrane operacje oraz ustalić ich porządek w kolejce. Działające procesy synchronizacyjne będziemy w stanie w każdej chwili zatrzymać i uruchomić ponownie od punktu przerwania, jak również wyłączyć je całkowicie. W dolnej części okna głównego wyświetlany jest wykaz aktualnych operacji na plikach i katalogach, pasek postępu, a także podsumowanie ilościowe i wielkościowe dla plików, które nie zmieniły się w źródle i wyjściu, plików zmodyfikowanych, nowych i usuniętych, jak również plików pominiętych przez wykluczenia. Narzędzie pozwala na przeglądanie logów z wykonanej synchronizacji, zarówno zwięzłych, jak i nieco bardziej opisowych (pliki LOG lub HTML). W ustawieniach programu można zdecydować o bardziej kompaktowym widoku listy zadań, obliczaniu rozmiarów źródła przy każdym uruchomieniu synchronizacji, a także metodzie zapobiegającej przejściu komputera w stan uśpienia podczas przeprowadzania długotrwałych operacji na danych. Aplikacja umieszcza swoją ikonkę w obszarze powiadomień Windows, pozwalającą na uruchomienie wszystkich zadań synchronizacji jednocześnie, a poza tym wyświetlającą powiadomienia pop-up z raportami. Narzędzie można obsługiwać także za pomocą wiersza poleceń, szczegóły komend są dostępne w witrynie twórcy programu.

Interfejs graficzny Barta nie należy do zbyt nowoczesnych, jednak jest dobrze uporządkowany, zaś jego minimalistyczny wygląd może mieć pewien wpływ na wydajność działania narzędzia. Obsługa programu nie powinna przysparzać specjalnych trudności mniej zaawansowanym użytkownikom. W archiwum z plikami aplikacji można znaleźć plik Readme (format HTML), zawierający dość szczegółowe opisy wszystkich istotnych funkcji, poza tym przydatne informacje udostępniono również w witrynie twórcy narzędzia.

Uwaga!
Program nie wymaga instalacji, wystarczy rozpakować pobrane archiwum i otworzyć plik wykonywalny. Aplikację można uruchamiać np. z pendrive’a lub dysku zewnętrznego.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
BartBart 3.00
Wersja stabilna
0.2 MB | 2014-07-16

Ilość pobrań: 167 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
Bart