w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 483
Wszystkich postów: 944987
Wszystkich tematów: 141887

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7843 dni

Simple Serial Port Monitor 1.2.0.46


Simple Serial Port Monitor to program pozwalający na bieżąco monitorować zachowanie portów szeregowych naszego komputera. Jest wyjątkowo prosty w użyciu oraz udostępnia kilka opcji filtrujących i konfiguracyjnych, jak również moduł rysujący odpowiednie wykresy. Kiedy zostanie uruchomiony, jest praktycznie bezobsługowy, na bieżąco wyświetlając kolejne zdarzenia w formie logów w głównym oknie programu.

Ciekawie prezentują się ustawienia, w których będziemy mogli przede wszystkim wybrać port i jego przepustowość, ale również szerokość porcji danych (ilość bitów, która ją reprezentuje), ustawienia parzystości oraz charakterystykę "bitów stopu". Możliwe jest także włączenie tunelowania połączeń. Zakładka ustawień dedykowania tworzeniu logów umożliwia aktywowanie tej funkcji, jak również nieznaczne jej dostosowanie do naszych potrzeb: dostępne jest sprecyzowanie własnej ścieżki, w której mają być zapisywane, aktywacja funkcji usuwającej logi starsze niż 30 dni, jak również ustawienia związane z wyświetlaniem czasu i ilości logów. Dodatkowe opcje pozwalają ustalić limit czasowy połączeń, jak również jedyne ustawienie konfiguracyjne interfejsu - włączyć lub wyłączyć autoukrywanie paska narzędzi, na którym możliwe jest również tworzenie własnych skrótów do wysyłania wiadomości interfejsem komunikacyjnym.

Osobom zainteresowanym głównie wersją rozwojową programu polecić można zajrzenie do dokumentu tekstowego zawierającego w sobie listę zmian, które zachodziły w programie w kolejnych wersjach. Plik dostępny jest do pobrania na stronie internetowej producenta.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Simple Serial Port MonitorSimple Serial Port Monitor 1.2.0.46
Wersja stabilna
1.11 MB | 2015-07-24

Ilość pobrań: 1822 | W tym miesiącu: 8 | W poprzednim miesiącu: 12

Komentarze (0)
Simple Serial Port Monitor