w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 583
Wszystkich postów: 946564
Wszystkich tematów: 141374

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7837 dni

Kingsoft Office X Plats 1.4.148717 Beta


Kingsoft Office X Plats to oprogramowanie służące do współdzielenia tekstów i adresów URL przechowywanych w schowku systemowym, obrazów, dokumentów, prezentacji w formacie PTT, a także czcionek systemowych pomiędzy komputerem z Windows a urządzeniami mobilnymi z systemem Android. Współdzielenie jest przeprowadzane za pomocą chmury producenta aplikacji, wymagana jest jednoczesna obustronna synchronizacja z chmurą od strony PC oraz smartfona/tabletu. Oprogramowanie składa się z dwóch klientów, jednego przeznaczonego dla komputera z Windows (Clip for Windows), zaś kolejnego stworzonego z myślą o urządzeniach przenośnych z Androidem (Clip for Android). Po uruchomieniu aplikacji konieczne jest zalogowanie się do chmury za pomocą OpenID. Do logowania należy wykorzystać dane uwierzytelniające z serwisów Google, Facebook albo Twitter.

Aplikacja na bieżąco monitoruje schowek systemowy Windows, po czym przechwytuje i gromadzi tekst oraz adresy URL, które zostały do niego wklejone lub skopiowane z rozmaitych dokumentów, programów itd. Oprócz tego do Kingsoft Office X Plats możemy także dodawać pliki dokumentów oraz obrazów albo nawet jakiekolwiek inne dane – w tym celu wystarczy skorzystać z funkcji „Send files to other devices”, trzeba jednak pamiętać, że maksymalny rozmiar pliku nie może przekroczyć 5 MB.

Tekstami i innymi danymi zgromadzonymi w aplikacji można w łatwy sposób zarządzać - edytować treść klipów ze schowka po kliknięciu na nich lewym przyciskiem myszki, usuwać klipy oraz pliki, otwierać folder nadrzędny dokumentów czy obrazów itd. Oczywiście najważniejsza jest funkcja, dzięki której przesyłamy pliki do chmury i następnie do urządzeń mobilnych połączonych z naszym kontem. W każdej chwili można włączyć przeglądanie tekstów i plików umieszczonych przez nas w chmurze, jak również usunąć z niej dane, a także skopiować je do schowka systemowego. Warto dodać, że program integruje się z menu kontekstowym Eksploratora Windows, pozwalając na szybkie dodawanie wybranych plików do swojej biblioteki podczas przeglądania zawartości dysku twardego i innych nośników.

Kingsoft Office X Plats zapisuje w chmurze historię współdzielenia naszych danych. Oprócz tego narzędzie pozwala również na synchronizację czcionek systemowych pomiędzy PC a urządzeniami z Androidem. Najpierw wykrywane są czcionki w systemie, później możemy przesłać wybrane z nich do chmury i udostępnić je na tablecie czy smartfonie. Aplikacja oferuje także inną, dość ciekawą funkcję, dzięki której będziemy w stanie z poziomu komputera PC zrobić zdjęcie za pomocą aparatu dostępnego w urządzeniu mobilnym. W niedalekiej przyszłości narzędzie ma pozwalać również na odtwarzanie prezentacji PPT jednocześnie na ekranie PC i wyświetlaczach smartfonów lub tabletów zsynchronizowanych z tym komputerem. Odpowiednią funkcje – Shareplay – dodano już do menu programu, ale na razie pozostaje ona nieaktywna.

Interfejs graficzny aplikacji jest nowoczesny i przyjemny dla oka. Obsługa raczej nie powinna przysparzać większych trudności nawet początkującym użytkownikom. Niestety, brak instrukcji zapewne wpłynie na ilość czasu potrzebnego do opanowania wszystkich możliwości programu przez osoby, które są mniej doświadczone w korzystaniu z komputera. Tymczasowy niedostatek dokumentacji jest zrozumiały, ponieważ narzędzie pozostaje w fazie rozwojowej. W razie problemów można zostawić odpowiednią wiadomość na facebookowym koncie programu i poczekać na odpowiedź producenta.

Uwaga!
Klienta dla urządzeń z Androidem możemy pobrać za pomocą tego odnośnika. Klient wymaga systemu Android w wersji 2.2 lub wyższej.

Ograniczenia!
Bez wykupienia licencji program posiada następujące ograniczenia – można współdzielić tylko 20 kipów tekstowych w ciągu miesiąca, w aplikacji zgromadzimy maksymalnie 9 klipów lub plików naraz, jedynie najnowsze teksty ze schowka zostaną wyświetlone na zsynchronizowanym urządzeniu mobilnym lub PC, maksymalnie można przesłać do chmury 5 rożnych rodzin czcionek.

Wymagania!
Współdzielenie wymaga połączenia z Internetem oraz jednoczesnego zalogowania się z poziomu komputera oraz wybranych urządzeń mobilnych na tym samym koncie w chmurze aplikacji.

Licencja: Demo (testowa z ograniczoną funkcjonalnością)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Kingsoft Office X PlatsKingsoft Office X Plats 1.4.148717 Beta
Wersja rozwojowa
4.08 MB | 2014-05-17

Ilość pobrań: 433 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Kingsoft Office X Plats