w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 502
Wszystkich postów: 944991
Wszystkich tematów: 141890

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7844 dni
pl

DSynchronize 2.48.172


DSynchronize to darmowy i lekki program służący do synchronizacji jednej lub większej ilości par katalogów, które mogą być dostępne na niemal dowolnych nośnikach danych – dysku twardym, dysku SSD, dysku zewnętrznym, pendrivie, karcie pamięci, urządzeniu z pamięcią Flash, dyskietce, płycie CD/DVD/Blu-ray, dysku sieciowym, dysku zdalnego serwera FTP.

Program oferuje synchronizację jedno lub dwukierunkową. Możliwe jest automatyczne przeprowadzanie synchronizacji według ustalonego harmonogramu, a także skorzystanie z opcji synchronizacji w czasie rzeczywistym (ciągłej). Istotna funkcja to tworzenie kopi zapasowych starszych wersji plików (do 5 wersji), które zostały usunięte czy zastąpione w wyniku synchronizacji. Warto dodać, że proces synchronizacyjny można w każdej chwili wstrzymać i później uruchomić ponownie od punktu przerwania.

W DSynchronize oczywiście wybierzemy synchronizowane katalogi źródłowe i docelowe, a także zdecydujemy się na: sprawdzenie dostępności lokacji, kopiowanie tylko nowych plików, dodanie daty i czasu do nazwy katalogów docelowych, tworzenie folderu, jeżeli nie istnieje on w lokacji docelowej, zapisywanie oryginalnych dat utworzenia i modyfikacji we właściwościach synchronizowanych plików, przeprowadzanie synchronizacji w trybie próbnym (żadne dane nie zostaną zmienione), zastosowanie opcji antyfragmentacji (usuwa pliki przed ich zastąpieniem, dzięki czemu dane na nośniku są mniej pofragmentowane), ignorowanie błędów wynikających z nieprawidłowych ścieżek plików, rozpoznawanie zmian liter dysków/napędów i uwzględnianie ich przy synchronizacji (wymaga aktywacji opcji „Wyjście z zapisem”), weryfikację poprawności synchronizowanych danych.

Podczas wyboru źródła i celu synchronizacji będziemy w stanie ustalić filtry nazw i rozszerzeń plików, zarówno uwzględniające dane, jak i je wykluczające (filtry wspierają wyrażenia regularne). Poza tym dostępne są również opcje filtrowania plików pod względem daty/czasu ich modyfikacji, a także wykluczania podkatalogów oraz niestosowania filtrów do katalogów. Kolejna funkcja to szybka zamiana ścieżek folderów źródła i celu.

W programie ustalimy reguły postępowania wobec plików przeznaczonych domyślnie do usunięcia, dołączenia do lokalizacji docelowej, a także zamiany (z ich odpowiednikami w katalogach docelowych). DSynchronize może wyświetlić pytanie przed skasowaniem plików, nie wykasować plików, przenieść pliki przeznaczone do usunięcia, spytać się o dodanie nowych plików do katalogu docelowego, nie dołączać żadnych plików do tego folderu, jak również wyświetlić pytanie przed zamianą plików albo nie zamieniać ich w ogóle.

Kolejne opcje odpowiadają za: automatyczne zamkniecie programu lub systemu po ukończeniu zadań synchronizacji, zapis ustawień przy wyjściu z narzędzia (wspomniana opcja „Wyjście z zapisem”), zapis logu do pliku TXT, odgrywanie powiadomienia dźwiękowego po zakończeniu operacji narzędzia, „wysunięcie” nośnika USB, gdy synchronizacja zostanie sfinalizowana, aktywację autostartu programu wraz z rozruchem systemu Windows (autostart także jako usługa).

Interfejs graficzny DSynchronize nie jest zbyt efektowny wizualnie, ale łatwo odnaleźć w nim wszystkie istotne ustawienia. Mniej doświadczeni użytkownicy powinni w szybkim tempie opanować podstawy obsługi programu, jednak jego bardziej zaawansowane funkcje wymagają pewnej wiedzy o synchronizacji danych. Gdy wskażemy kursorem myszki określoną opcję, zostanie wyświetlone krótkie wytłumaczenie jej działania (po spolszczeniu interfejsu podpowiedzi często są wyświetlane w języku polskim). W katalogu programu można znaleźć różnojęzyczne pliki pomocy (format TXT), ale niestety nie są one dostępne w polskiej wersji językowej.

Uwaga!
DSynchronize nie wymaga instalacji, wystarczy rozpakować pobrane archiwum i uruchomić plik wykonywalny programu. DSynchronize może być używany jako aplikacja typu Portable, ponieważ zapisuje ustawienia tylko we własnym katalogu i przez to jest w stanie działać z tą samą konfiguracją na różnych PC, np. z poziomu pendrive’a albo dysku zewnętrznego. Program nie ingeruje w rejestr Windows.

Spolszczenie!
Wdrożenie spolszczenia – pobrany plik translacji trzeba wypakować z archiwum i wkleić do folderu głównego DSynchronize, następnie należy zamknąć program (o ile był otwarty) i uruchomić go ponownie. Spolszczenie nie jest pełne, w dodatku trochę psuje wygląd interfejsu (teksty poszczególnych opcji zachodzą na siebie, gdy okno narzędzia nie jest zmaksymalizowane albo wyświetlane w dużych rozmiarach).

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.7 (22 głosów)

Strefa Download programu
DSynchronizeDSynchronize 2.48.172
Wersja stabilna
1.7 MB | 2024-05-08
Spolszczenie do DSynchronize

Ilość pobrań: 3273 | W tym miesiącu: 15 | W poprzednim miesiącu: 5

Komentarze (1)
DSynchronize
avatararrow
~zbig | 2014.12.06 00:01
6 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Program rewelacyjny do tworzenia wiernych kopi na innych nośnikach. Ogromną zaletą jest działanie w czasie rzeczywistym, bez wymuszania działań przez użytkownika, oczywiście po wcześniejszej konfiguracji. Jedyny mankament to że po spolszczeniu ma problemy z wyświetlaniem polskich opisów, obcina je, tak przynajmniej ja miałem na XPPro i stąd tylko 4. Niemniej program naprawdę warty polecenia.
DSynchronize 2.30.7