w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 143
Wszystkich postów: 904076
Wszystkich tematów: 127434

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6374 dni
pl

AVI Toolbox 2.8.6.66


AVI Toolbox Free to prosty program do wydzielania określonej części nagrania wideo w formacie AVI i zapisywania jej w osobnym pliku tego samego formatu. W programie można także wyodrębnić ścieżkę dźwiękową z danego filmu oraz zapisać ją w pliku MP3. Dodatkowo aplikacja pozwala także na wykonywanie zrzutów ekranu z obrazu, który jest aktualnie wyświetlany w okienku podglądu wideo. Zrzuty ekranu zapiszemy w BMP i JPEG.

Program nie posiada funkcji odtwarzania i oferuje jedynie statyczny podgląd nagrań. Główny sposób na przeglądanie materiałów wideo to przesuwanie suwaka osi czasu. Ponadto opcje nawigacyjne pozwalają na przeskakiwanie do początku i końca wideo, a także przechodzenie w wprzód albo wstecz o klatkę, 50 klatek lub klatkę kluczową. Z pewnością dużym ułatwieniem jest możliwość zmieniania kolejnych klatek za pomocą strzałek klawiatury. Gdy umieścimy wskaźnik myszki na danym punkcie osi czasu, aplikacja wyświetli informację o numerze klatki oraz godzinie, minucie i sekundzie tego punktu nagrania.

Filmy dzielimy poprzez zaznaczenie początku i końca interesującego nas fragmentu wideo. Najprościej jest umieścić suwak w danej pozycji na osi czasu i kliknąć w przycisk Początek, a później przenieść suwak dalej i skorzystać z opcji Koniec. Naraz można wydzielać jedynie pojedynczą część z całego nagrania. Ścieżka audio zostaje wyodrębniona z całości materiału wideo, nie ma możliwości ekstrakcji dźwięku z zaznaczonego fragmentu filmu.

Program pozwala również na podejrzenie właściwości pliku AVI – dla obrazu są to rozdzielczość, liczba klatek, bitrate, zastosowana metoda kompresji (kodek) i liczba FPS, informacje o dźwięku dotyczą liczby kanałów, częstotliwości próbkowania, bitrate oraz kodowania. Ponieważ format AVI obsługuje także dane kodowane z wykorzystaniem kompresji, aplikacja wspiera m.in. popularne formaty DivX, Xvid i MPEG. AVI Toolbox Free pozwala również na nagrywanie materiałów wideo na płytach CD lub konwertowanie filmów na format DVD-Video, do tego potrzebna jest jednak instalacja programów dodatkowych – CopyTo (dawniej VSO CopyToDVD) oraz VSO ConvertXtoDVD.

Szata graficzna aplikacji jest minimalistyczna i bardzo zwyczajna. Mniej zaawansowani użytkownicy raczej nie będą mieć żadnych problemów z obsługą narzędzia. W razie kłopotów można zapoznać się z podstawami obsługi programu – pomoc dostępna w menu aplikacji przenosi nas na stronę internetową, w której umieszczono odnośnik do krótkiego filmiku z instrukcjami (w wersji anglojęzycznej).

Ograniczenia!
Wersja Free posiada właściwie wszystkie funkcje płatnej edycji AVI Toolbox, jednak przy przeprowadzaniu operacji na materiałach wideo pojawia się okienko z propozycją zakupu pełnej wersji. Okienko blokuje na 10 sekund funkcjonalność aplikacji. Aby pozbyć się tego ograniczenia, należy zakupić za pośrednictwem witryny producenta licencję na pełną wersję programu.
Licencję można także uzyskać za darmo, jednak wówczas konieczne jest pobranie i zainstalowanie oprogramowania uznawanego za reklamowe (RelevantKnowledge) za pomocą opcji Get it Free dostępnej w AVI Toolbox. Później można odinstalować RelevantKnowledge i nadal korzystać z pełnej wersji aplikacji.

Wymagania!
Do wypalania wideo na płytach CD/DVD lub konwersji filmów na DVD-Video potrzebne są zewnętrzne narzędzia: CopyTo (dawniej VSO CopyToDVD) oraz VSO ConvertXtoDVD.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.9 (11 głosów)

Strefa Download programu
AVI ToolboxAVI Toolbox 2.8.6.66
Wersja stabilna
3.56 MB | 2020-06-03

Ilość pobrań: 1375 | W tym miesiącu: 5 | W poprzednim miesiącu: 16

Komentarze (0)
AVI Toolbox