w
googluj

TuneUp 2.7.0.1


Wraz z rozwojem biblioteki multimedialnej, często zaczynają pojawiać się w niej utwory zduplikowane lub źle zatytułowane, a okładki albumów znikają w niewyjaśnionych okolicznościach. TuneUp to narzędzie współpracujące z platformą iTunes, pozwalające na szybkie czyszczenie i organizowanie nawet największych i najbardziej zapuszczonych bibliotek programu. Aplikacja współpracuje również z bibliotekami tworzonymi przez Windows Media Player.

Przy pierwszym uruchomieniu TuneUp automatycznie wykryje dostępne biblioteki i przeskanuje je pod kątem wszelkich nieprawidłowości w metadanych plików, wyświetlając jej stan w formie wykresu kołowego. Uwzględnione są na nim utwory zarówno poprawnie oznakowane utwory jak i te, których stan wymaga naprawy.

Aplikacja naprawia nieprawidłowe dane naszej muzyki za pomocą narzędzia Automagic, pobierającego próbki każdego utworu i porównującego je z gigantyczną bazą danych, zawierającą pond 90 milionów piosenek z całego świata. W ten sposób nie tylko zdobędziemy prawidłowe dane (np. rok wydania, gatunek i nazwę albumu) dla naszej muzyki, lecz także zidentyfikujemy nawet najbardziej niszowe kawałki, wykonywane dotychczas przez „nieznanego artystę”. Program radzi sobie również z pobieraniem okładek płyt, choć ta opcja bywa nieco mniej precyzyjny. Możemy jednak sami wybrać właściwą okładkę spośród czterech odnalezionych propozycji.

Interesującą funkcją aplikacji jest też zakładka Tuniverse, w której wyświetlane są bibliografie, ciekawostki i inne dane na temat artysty wykonującego aktualnie odtwarzany utwór. Niestety, Tuniverse współpracuje jedynie z programem iTunes – użytkownicy Windows Media Playera nie skorzystają z tej opcji.

TuneUp to interesujący program, który z pewnością przyda się wszystkim melomanom, chcącym uporządkować i skatalogować swoje zbiory.

Uwaga!
Wraz z programem domyślnie instalowana jest gra BigFarm. Jeśli nie chcemy rozpocząć wirtualnej kariery farmera, należy w odpowiednim momencie użyć opcji „Decline”.

Ograniczenia!
Wersja Trial jest ograniczona do 50 uruchomień i wymaga założenia konta na stronie producenta, by przeprowadzać działania na utworach.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (2 głosów)

Strefa Download programu
TuneUpTuneUp 2.7.0.1
Wersja stabilna
50.6 MB | 2017-09-23

Ilość pobrań: 415 | W tym miesiącu: 9 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (0)
TuneUp