w
googluj

Easy-Data Mediacenter 2014 3.0


Easy-Data Mediacenter (EDM) to kombajn multimedialny, zawierający w sobie dwa odtwarzacze (osobno - audio i wideo), bibliotekę audio, edytor playlisty wideo, ripper płyt CD, moduł radia internetowego, narzędzia do konwersji i łączenia wideo, łączenia audio z wideo, tworzenia pokazów slajdów, nagrywania dźwięku, a także wyszukiwarkę multimediów na dysku twardym.

Program bazuje na platformie FFmpeg i posiada szereg wbudowanych kodeków, w tym kodek Lame MP3. Obsługiwanych jest wiele popularnych formatów audio, wideo oraz obrazów. Wymienione wcześniej moduły aplikacji oferują całe mnóstwo funkcji, z bardziej interesujących warto zwrócić uwagę na – wysoką jakość strumienia dźwięku, wybór urządzeń i sterowników A/V, zrzuty ekranu z odtwarzanego wideo, zbiór wizualizacji i motywów dla playlisty odtwarzacza audio, konwersję do 20 plików wideo w pojedynczej sesji, dekodowanie plików wideo do obrazów z uwzględnieniem wybranych klatek, tworzenie pokazów slajdów i dodawanie do nich podkładu dźwiękowego, zaawansowane wyszukiwanie multimediów w naszym komputerze, nagrywanie audio z urządzeń zewnętrznych. Ważną rolę pełni menu kontekstowe, dostępne po kliknięciu prawym przyciskiem myszki na oknie aplikacji. Pozwala ono na swobodne i szybkie przełączanie się pomiędzy wszystkimi modułami programu.

Szata graficzna programu wygląda w miarę estetycznie, dostępny jest szeroki wybór skórek, niestety interfejs potrafi zepsuć się wizualnie w niższych rozdzielczościach (np. w 1024x768px). Co prawda w opcjach dostępne są ustawienia dowolnej rozdzielczości dla okna głównego, jednak nie wydają się one funkcjonować prawidłowo, poza tym są resetowane przy ponownym uruchomieniu aplikacji. Z obsługą Easy-Data Mediacenter poradzą sobie także mało zaawansowane informatycznie osoby, chociaż niektóre z opcji mogą wymagać już większej wiedzy o kodowaniu audio oraz wideo. Program przyda się do wielu zadań związanych z odtwarzaniem, konwersją, nagrywaniem i łączeniem multimediów, być może nie jest wykonany perfekcyjnie, ale niektóre z jego możliwości powinny zadowolić nawet bardziej wymagających użytkowników.

Uwaga!
Program nie wymaga instalacji, wystarczy uruchomić pobrany plik archiwum wykonywalnego, który rozpakuje go do wybranej przez nas lokacji. W wypadku umieszczenia go w folderze, do którego modyfikacji wymagane jest posiadanie specjalnych uprawnień (np. Program Files), aplikację należy uruchamiać jako Administrator, w przeciwnym wypadku, napotkamy na błędy przy próbach jej zamknięcia (program próbuje zapisać swoje ustawienia w folderze, dla którego nie mamy uprawnień zapisu).
Najlepsza minimalna rozdzielczość dla programu to 1600x1900px, przy niższych rozdzielczościach mogą pojawiać się niekiedy błędy w wyświetlaniu niektórych opcji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
Easy-Data MediacenterEasy-Data Mediacenter 2014 3.0
Wersja stabilna
10.7 MB | 2014-10-15

Ilość pobrań: 296 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
Easy-Data Mediacenter