w
googluj
pl

GCstar 1.6.1


GCstar to ciekawy program pozwalający na bardzo szczegółowe katalogowanie posiadanych w domu zbiorów książek, czasopism, gier (planszowych lub komputerowych), zabawek, filmów czy albumów muzycznych. Każda ze stworzonych kolekcji opisywana może być przez typowe dla danego przedmiotu cechy oraz szeregowana na liście według dowolnych kryteriów. Program korzysta z wielu stron internetowych w celu importowania informacji o danym artykule, wobec czego w większości przypadków wystarczy, że użytkownik poda jedynie nazwę dodawanego przedmiotu do kolekcji, a automat pobierze pozostałe informacje, na przykład w przypadku książki, dotyczące autora, wydawnictwa, roku powstania itd.

Każdy dodany wpis może być dodatkowo wyposażony o rozszerzone informacje, w których możemy na przykład zaznaczyć, czy w danej chwili rzeczywiście artykuł leży na półce w naszym mieszkaniu, czy może został pożyczony przyjacielowi. Dzięki temu, w przypadku, kiedy nasze kolekcje będą już liczne oraz będą dotyczyć wielu typów przedmiotów, będziemy mogli jednym kliknięciem wyświetlić listę tych, które, na przykład, fizycznie nie znajdują się teraz u nas w domu, bo zostały pożyczone lub zgubione.

Obsługa programu jest intuicyjna, ponieważ interfejs jest czytelny, a oferowane opcje w ustawieniach pozwalają ograniczyć ilość wyświetlanych informacji tylko do tych, z których korzystamy. Należy zwrócić uwagę na osobne ustawienia wyświetlania dla każdego typu przedmiotu dodawanego do kolekcji, bowiem inne możliwości mamy w przypadku katalogowania odcinków seriali telewizyjnych, a inne w przypadku pudełek z grami planszowymi.
Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.2 (6 głosów)

Strefa Download programu
GCstarGCstar 1.6.1
Wersja stabilna
19.86 MB | 2014-05-14

Ilość pobrań: 1146 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 7

Komentarze (0)
GCstar