w
googluj

MeediOS Media Center 2.1.0


MeediOS Media Center to zaawansowany program służący do odtwarzania filmów, obrazów i muzyki na komputerze (również przeglądania zawartości Internetu oraz korzystania z sieciowych strumieni multimediów), ciekawa alternatywa dla systemowego Media Center w środowisku Windows. Stanowi funkcjonalną propozycję na przykład dla użytkowników, którzy wykorzystują komputer w salonie i na ekranie telewizora przeglądają multimedia. Program oferuje ciekawy, nowoczesny interfejs, którego duże ikony sprzyjają obsłudze na przykład poprzez mysz powietrzną albo tablet, czyniąc z programu kombajn, przy pomocy którego obsłużymy znakomitą większość potrzeb użytkownika komputera funkcjonującego jako serce kina domowego.

Po instalacji programu, praktycznie nie wymaga on większej konfiguracji (niezbędne jest jedynie zaakceptowanie wyjątków automatycznie wykrytych prób połączeń programu poprzez zaporę sieciową). Dzięki temu program będzie mógł łączyć się z Internetem aby odpowiednio odtwarzać treści udostępniane poprzez strumienie lub ładować regularne witryny internetowe za pomocą wbudowanej przeglądarki.

Na uwagę zasługują ustawienia programu, które ograniczają się co prawda jedynie do zarządzania wtyczkami oraz wyglądem programu, jednak są na tym polu bardzo rozbudowane, dając użytkownikowi do dyspozycji możliwość personalizacji bardzo wielu elementów interfejsu. Możliwe jest między innymi zmienianie czcionek, kolorów oraz wygaszaczy czy sposobów prezentacji multimediów włącznie z ustawieniami technicznymi ekranu, na przykład rozdzielczością.
Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 2.7 (3 głosów)

Strefa Download programu
MeediOS Media CenterMeediOS Media Center 2.1.0
Wersja stabilna
103.24 MB | 2016-10-09

Ilość pobrań: 123 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (1)
MeediOS Media Center
avatararrow
~rex | 2014.08.27 10:11
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Omijać z daleka
MeediOS Media Center 1.3.0 Beta