w
googluj

TreeSheets 26.03.2017


TreeSheets – program do tworzenia notatek w formie czytelnych wykresów, map myśli, list zadań, schematów czy prostych tekstów. Jak twierdzi producent, stanowi alternatywę dla wszystkich wymienionych wyżej sposobów zapamiętywania faktów i planowania działań, będąc jednocześnie rozwiązaniem łączącym ich atuty. W praktyce istotnie jest to aplikacja bardzo wygodna w użyciu, nieograniczająca w żaden sposób tego, co użytkownik chciałby wyrazić w formie tworzonych elektronicznych notatek. Wszystkie elementy mogą być w sobie zagnieżdżane, przez co nie ma problemu, by na przykład któryś z podpunktów numerowanej listy był wykresem albo schematem.

Producent bardzo ciekawie podszedł do stworzenia poradnika do programu – po uruchomieniu ładowany jest przykładowy dokument objaśniający działanie aplikacji, który jest stworzony z celowym wykorzystaniem niemal wszystkich dostępnych tutaj narzędzi. Całość jest standardowo edytowalna (nie jest to tylko plik do odczytu), przez co natychmiastowo możemy zabrać się za jego edycję i tym samym naprawdę szybko nauczyć się, jak tworzyć podobnego rodzaju własne mapy myśli, notatki czy też listy zadań. Naszym zdaniem jest to najefektywniejsza forma poznawania funkcjonalności aplikacji i twórcy oprogramowania powinni coraz częściej sięgać po tego typu rozwiązania.

Jeśli zaś chodzi o sam interfejs i jego funkcjonalność, widać tutaj, że postawiono przede wszystkim na czytelność samego tworzonego dokumentu. Dostępne opcje porozmieszczane są głównie na typowych listach rozwijanych górnego menu oraz częściowo na pasku narzędzi. To dobre podejście, ponieważ nie rozprasza podczas tworzenia nowych notatek, czy nawet prezentowania ich komuś na ekranie, bezpośrednio z interfejsu aplikacji. Całość działa szybko i natychmiastowo reaguje na polecenia użytkownika, proces przelewania swoich myśli na elektroniczny „papier” nie jest więc niczym ograniczony i jest po prostu przyjemny i efektywny.
Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
TreeSheetsTreeSheets 26.03.2017
Wersja stabilna
3.04 MB | 2017-05-12

Ilość pobrań: 170 | W tym miesiącu: 10 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
TreeSheets