w
googluj

MindMaple Lite 1.71


MindMaple Lite to darmowa wersja programu przeznaczonego do tworzenia tak zwanych map myśli, a więc rozbudowanych wykresów obrazujących czyjś sposób rozumowania, drogę rozwiązania pewnego zagadnienia, itp. Oprogramowanie tego typu znajduje zastosowanie głównie podczas grupowych zadań, gdzie wiele osób musi skutecznie porozumieć się w trakcie współpracy przy jednym projekcie. Aplikacja zastępuje kartkę i długopis, dając użytkownikowi dużo więcej narzędzi pozwalających efektywnie i estetycznie zaprezentować swój sposób rozumowania na ekranie komputera.

Obsługa aplikacji jest bardzo wygodna, dzięki interfejsowi wykorzystującemu wstążkę – automatycznie dostosowujący się zestaw narzędzi na górnym pasku w zależności od opcji, z której w danej chwili korzystamy. W tym zakresie program bardzo przypomina znany wszystkim pakiet Microsoft Office (w którym zresztą zapoczątkowano to rozwiązanie), bowiem niektóre elementy edycji są z nim wyjątkowo zbieżne (np. ustawienia kolorystyki czy stylów poszczególnych fragmentów tworzonych wykresów). Tworzenie nowej mapy myśli jest wygodne i sprowadza się do przeciągania na obszar roboczy kolejnych, interesujących nas elementów, które odpowiednio zobrazują nasz tok myślenia. Ich szczegółowe parametry i bardziej schematyczne, niż na obrazku, ułożenie, prezentowane jest w prawej części ekranu na dodatkowym panelu.

Pierwsze projekty stworzymy wydajniej, dzięki prezentowanemu przy uruchomieniu projektowi testowemu, z którego możemy dowiedzieć się praktycznego wykorzystania elementów dostępnych w edytorze (i zainspirować się ich wykorzystaniem do różnych celów).

Uwaga!
Program dostępny jest również w wersji mobilnej na platformę iOS.

Licencja: Freeware (darmowa tylko do użytku domowego)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
MindMaple LiteMindMaple Lite 1.71
Wersja stabilna
14.28 MB | 2015-09-17

Ilość pobrań: 264 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 6

Komentarze (0)
MindMaple Lite