w
googluj

Adobe Captivate 9.0.1.320


Adobe Captivate to program przeznaczony do tworzenia zaawansowanych projektów z dziedziny e-nauczania. Przy jego pomocy przygotujemy i opublikujemy profesjonalne materiały szkoleniowe, zawierające elementy interaktywne i symulacyjne (np. symulacja akcji myszki), grafikę, tekst, kwizy, testy, scenariusze rozgałęzione, treści WWW, animacje, widżety oraz nagrania wideo i audio. Projekty te mogą być responsywne (tzn. dostosowujące się automatycznie do ekranów różnych urządzeń), dzięki czemu zostaną wyświetlone prawidłowo zarówno na ekranie monitora PC, jak i na ekranie laptopa, netbooka, smartfonu czy tabletu. Program w pełni wspiera ekrany dotykowe oraz ekrany Retina Display. Adobe Captivate nie wymaga umiejętności programistycznych, materiały szkoleniowe można tworzyć w intuicyjny sposób przy pomocy techniki WYSIWYG. Odpowiednie wersje Adobe Captivate przygotowano dla systemów Windows i Mac OS X.

Program współpracuje z Adobe Flash Professional, Adobe Presenter, narzędziem Questionmark Perception oraz różnymi systemami e-learningu (Tin Can, SCORM, systemy zgodne z AIIC). Możliwe jest importowanie i zaawansowane edytowanie projektów stworzonych w Microsoft PowerPoint (od wersji 2010). Adobe Captivate integruje się z usługami Adobe Connect oraz Adobe Captivate Prime (system e-nauczania firmy Adobe). Z poziomu Adobe Captivate mamy dostęp do olbrzymiej biblioteki zasobów online, które można pobrać i wykorzystać w projektach. Dodatkowo wraz z programem instalują się pomocnicze aplikacje Adobe Captivate Reviewer, Adobe Capitivate Quiz Results Analyser oraz MathMagic for Captivate. Warto wspomnieć także o współpracy z aplikacją działającą na iPadach – Adobe Captivate Draft.

Projekt przygotowany w Adobe Captivate składa się ze slajdów, na które wprowadzamy rozmaite obiekty. Możemy kontrolować zasady wyświetlania, pozycję, rozmiary, obrót, styl graficzny i inne zaawansowane właściwości tych obiektów, a także konfigurować ich akcje oraz interakcje. Każdy ze slajdów posiada własną oś czasu, przy pomocy której jesteśmy w stanie zarządzać kolejnością i długością wyświetlania/działania obiektów w danym slajdzie. Łatwo określimy także kolejność wyświetlania i długość trwania poszczególnych slajdów wchodzących w skład projektu. Dostępny jest również moduł biblioteki, pozwalający na wygodne przeglądanie i zarządzanie wszystkimi składnikami w projekcie. Program oferuje możliwość szybkiego tworzenia slajdów różnych typów (np. slajd zawierający test czy demonstrację wideo). Poza tym skorzystamy także z motywów graficznych slajdów. Adobe Captivate posiada funkcje odpowiedzialne za tworzenie zrzutów ekranu, nagrywanie wideo/przechwytywanie obrazu z okien różnych aplikacji oraz z ekranów urządzeń z systemem iOS, nagrywanie i edytowanie audio, tworzenie napisów do prezentacji wideo czy narracji audio, a także edytowanie obrazów cyfrowych.

Wybrane slajdy lub całe projekty można na bieżąco podejrzeć i przetestować w przeglądarce internetowej, chmurze SCORM oraz oprogramowaniu Adobe Edge Inspect. Dostępne są opcje publikacji projektów w formie strony czy aplikacji HTML5. Możliwe jest także publikowanie w chmurach Adobe Connect oraz Adobe Captivate Prime. Program pozwala na zapis projektów w natywnym formacie Adobe Captivate lub w formatach HTML5 i SWF. Warto wspomnieć o możliwości konwersji animacji SWF na format MP4. Do programu zaimportujemy m.in. pliki PowerPointa oraz pliki PSD, GIF, JPEG, PNG, BMP, ICO, EMF, WMF, POT, MP3 WAV, SWF, FLV, AVI i MOV.

Interfejs graficzny Adobe Captivate jest elegancki, intuicyjny w obsłudze i wysoce konfigurowalny. Mniej doświadczeni użytkownicy szybko opanują podstawowe zasady korzystania z programu. Szczegółowe instrukcje i samouczki zamieszczono w witrynie producenta (brak porad w języku polskim).

Wymagania!
Program wymaga posiadania konta Adobe ID (pozwala m.in. na pobranie wersji próbnej Adobe Captivate).

Odnośnik pobierania przekierowuje na stronę, za pomocą której można ściągnąć wersję próbną Adobe Captivate po wypełnieniu odpowiedniego formularza. By móc pobrać program, na wspomnianej stronie należy zalogować się za pomocą Adobe ID i wypełnić wszystkie pola formularza oznaczone gwiazdką.

Wersja Trial działa przez okres 30 dni, po upłynięciu tego czasu trzeba nabyć licencję na pełną wersję programu, by móc nadal z niego korzystać.

Wymagany jest Adobe Flash w wersji 10 lub wyższej.

Adobe Captivate wymaga przynajmniej 2 GB pamięci RAM (zalecane 4 GB) oraz minimalnie 5 GB wolnego miejsca na dysku (na samą instalację).

W Windows 7 wymagany jest Service Pack 1.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Adobe CaptivateAdobe Captivate 9.0.1.320
Wersja stabilna
1866 MB | 2016-03-25

Ilość pobrań: 147 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Adobe Captivate