w
googluj

Screencast-O-Matic 2.0


Screencast-O-Matic to niewielki program do nagrywania prezentacji i demonstracji w formie maksymalnie 15-minutowych filmów z narracją, z widoku pulpitu komputera. Pozwala rejestrować obraz o dowolnych proporcjach, a co za tym idzie również rozdzielczości, wybrać jedynie aktywne okno, kamerę internetową lub połączyć obraz z kamery i pulpitu. W darmowej wersji nie jest niestety rejestrowany dźwięk odtwarzany przez komputer, ale możliwe jest bieżące dogrywanie własnej narracji przy pomocy podpiętego mikrofonu.

Obsługa aplikacji jest prosta i sprowadza się do wykonywania odpowiednich działań myszą (można też użyć skrótu klawiaturowego do nagrywania). Kursorem jednak wybierzemy odpowiedni rozmiar okienka oraz skontrolujemy ustawienia. Program jest atrakcyjny wizualnie, ale ponieważ napisany został w Javie, w niektórych sytuacjach zachowuje się dość mozolnie (np. zmiana rozmiaru nagrywanego obszaru czasami potrafi się „przyciąć” i nie animować płynnie). Pomijając ten mankament, aplikacja sprawuje się dobrze, nie oferuje żadnych wodotrysków, ale poprawnie sprawdza się w swojej roli.

Bezpośrednio przed rozpoczęciem nagrywania mamy 3 sekundy na odpowiednie „przygotowanie się” – dopiero po tym czasie rzeczywiście rejestrowany jest materiał. Nagrywanie można pauzować, a po ostatecznym zakończeniu zapisać lokalnie w formacie MP4, FLV lub AVI, bądź też wgrać na serwer producenta lub przesłać bezpośrednio do kanału YouTube. Dostępne są również dodatkowe ustawienia takie jak podświetlenie kursora, by zwiększyć jego widoczność dla widza.

Wymagania!
Aby oprogramowanie działało poprawnie, konieczna jest instalacja środowiska uruchomieniowego Java (producent nie precyzuje, w jakiej wersji minimalnej).

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (4 głosów)

Strefa Download programu
Screencast-O-MaticScreencast-O-Matic 2.0
Wersja stabilna
17.12 MB | 2015-12-16

Ilość pobrań: 293 | W tym miesiącu: 45 | W poprzednim miesiącu: 5

Komentarze (0)
Screencast-O-Matic