w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 489
Wszystkich postów: 947080
Wszystkich tematów: 141648

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7839 dni

Recordzilla 1.7


Recordzilla to bardzo intuicyjne i proste w obsłudze narzędzie do nagrywania wszelkich czynności wykonywanych na pulpicie. Aplikacja oferuje dosyć bogaty wybór opcji, dlatego z pewnością każdy znajdzie dla niej wiele zastosowań.

Główne okno już na pierwszy rzut oka wydaje się przyjazne i niezwykle czytelne, co jest bardzo istotnym plusem. Uwagę zwracają przede wszystkim cztery dosyć duże przyciski służące do przełączania się między poszczególnymi widokami. Pierwszy z nich, „Region”, kieruje nas do ustawień obszaru na pulpicie, jaki chcemy objąć nagrywaniem. Domyślnie ustawiony jest tryb pełnego ekranu, możemy jednak zaznaczyć własny region lub skupić się tylko na konkretnym oknie. W zakładce „Video” zmienimy format nagrywania (AVI, WMV, SWF i FLV), techniczne opcje wideo (różne w zależności od wybranego formatu, np. bitrate lub rodzaj kompresji), dodamy tekst, czas i/lub obrazek, jaki będzie widoczny „ponad” warstwą nagrywaną, a także wybierzemy rozdzielczość docelowego pliku. Po kliknięciu przycisku „Audio” ujrzymy opcje związane, naturalnie, z dźwiękiem. Możemy wybrać, czy w ogóle chcemy go nagrywać, a jeśli tak, to musimy zaznaczyć interesujące nas urządzenie źródłowe (wejście liniowe, mikrofon, AUX itp.). Poniżej ustawimy również jakość audio. W ostatniej zakładce, „Output”, ustalimy czy docelowy plik wideo ma się zapisywać w wybranej przez nas lokalizacji (którą właśnie tutaj możemy zmienić), czy też użytkownik zawsze ma być o nią pytany. Jeżeli długość materiału przekroczy godzinę, to tutaj wybierzemy również czy chcemy, aby kolejne czynności nagrywane były do osobnego pliku.

Bez względu na to, które okienko mamy w danym momencie włączone, poniżej znajdują się podstawowe informacje na temat naszych ustawień, tj. wybrany obszar nagrywania, format wideo i audio, skróty klawiszowe, harmonogram (który można ustawić w menu „File”) i docelowa ścieżka. Obok znajduje się służący do rozpoczęcia nagrywania duży przycisk „Record". Jeśli chcemy je przerwać, to możemy to zrobić z poziomu zasobnika systemowego klikając na ikonkę aplikacji (lub poprzez skrót klawiszowy). Co ciekawe, program się zapyta, czy na pewno chcemy wyłączyć nagrywanie, ale okienko z tym komunikatem nie zostanie uwzględnione w wideo.

Można też zmienić opcje dotyczące samego w sobie funkcjonowania aplikacji, jednak w tym przypadku nie ma ich zbyt wielu. Możemy wybrać czy ma się ona minimalizować w trakcie nagrywania i czy wygaszacz ekranu ma być wówczas deaktywowany, ustawić czas odliczania (lub całkowicie z niego zrezygnować) przed rozpoczęciem nagrywania czy też wyłączyć akcelerację sprzętową. W opcjach zmienimy również skróty klawiszowe do rozpoczęcia i zakończenia nagrania, a także do jego zapauzowania i wznowienia.

Ograniczenia!
Wersja testowa pozwala na 8 uruchomień programu. Pełne wydanie kosztuje 29.95 dolarów.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
RecordzillaRecordzilla 1.7
Wersja stabilna
15.1 MB | 2023-08-04

Ilość pobrań: 492 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Recordzilla