w
googluj

Presentation Pointer 1.6.1


Presentation Pointer to program pozwalający zamienić kursor myszy w wielofunkcyjny prezenter przykuwający uwagę widzów obserwujących wyświetlany obraz z naszego komputera. Aplikacja jest nakładką działającą niezależnie od używanego programu do przedstawiania treści, wobec czego jest równie funkcjonalna zarówno w dedykowanym narzędziu do prezentacji (np. programie Microsoft PowerPoint), jak i jakimkolwiek innym elemencie komputera, na przykład edytorze graficznym, przeglądarce internetowej czy eksploratorze plików. Stanowi więc niezastąpiony wirtualny "wskaźnik" do prezentacji multimedialnych każdego rodzaju.

W domyślnym i najszybciej dostępnym trybie, program działa podobnie do typowego wskaźnika laserowego, którym zwykle chcemy wskazać pewne elementy na ekranie, by zwrócić na nie szczególną uwagę odbiorców. Tutaj funkcja ta realizowana jest poprzez niewielką smugę zostawianą za symbolem kursora, dzięki czemu wystarczy przejechać myszą wokół wybranego elementu, by "zakreślić" go jaskrawym kolorem na kilka chwil. Do pozostałych trybów należy między innymi sygnalizowanie kliknięć myszą oraz tryb odręcznego rysowania. Każda z opcji jest w pełni konfigurowalna, szczególnie pod kątem koloru i dokładnego zachowania. Włączanie poszczególnych trybów odbywa się za pomocą edytowalnych kombinacji klawiszowych klawiatury.

Ciekawostką w programie jest możliwość wybrania, na którym monitorze ma on funkcjonować. Jest to szczególnie przydatne rozwiązanie podczas wyświetlania prezentacji z laptopa na rzutniku, bądź kiedy jesteśmy użytkownikami rozwiązań wielomonitorowych. Pozwoli to ograniczyć wyświetlane adnotacje podczas prezentacji jedynie do odpowiedniego ekranu, na którym wyświetlany jest pokaz.

Ograniczenia!
Edycja trial została ograniczona czasowo do 30 dni działania.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Presentation PointerPresentation Pointer 1.6.1
Wersja stabilna
2.26 MB | 2017-02-01

Ilość pobrań: 377 | W tym miesiącu: 8 | W poprzednim miesiącu: 16

Komentarze (0)
Presentation Pointer