w
googluj

CmapTools 6.01


CmapTools to dość rozbudowany program do wizualizacji ludzkich myśli. Pozwala w przejrzysty sposób przedstawiać powiązania pomiędzy pomysłami, ułatwiając ich przekazywanie innym osobom. Może okazać się nieocenionym narzędziem we wszelkich zespołach projektowych, gdzie często podczas burzy mózgów, konieczne jest zobrazowanie tworzących się idei, ponieważ ich zwerbalizowanie jest zbyt kłopotliwe.

Program jest raczej prosty w obsłudze, choć jego interfejs nie wygląda już zbyt nowocześnie. Podobnie niestety jest z samymi elementami tworzącymi schemat – są czytelne, ale wizualnie odbiegają nieco od obecnych trendów. Pomijając ten element (jest w końcu kwestią gustu), samo tworzenie nowych schematów, będących odpowiednikami naszych myśli, przebiega w kilka prostych krokach. Zawsze sprowadzać się to będzie do dodania na obszar roboczy nowego elementu, a następnie powiązania go w jakiś sposób, z już istniejącymi. W ten sposób mapa myśli będzie się rozszerzać, a całość zacznie przybierać kształt zrozumiały dla pozostałych członków grupy.

Warto dodać, że poszczególnymi elementami mogą być nie tylko ramki z tekstem (choć jest to podstawowy obiekt na schemacie), ale również dane multimedialne, np. zdjęcia. Same schematy mogą być także edytowane pod kątem kolorystycznym, co dodatkowo zwiększy czytelność albo pozwoli na odseparowanie pomysłów z różnych dziedzin, które znajdują się na tym samym schemacie. Przed skorzystaniem z programu, warto odwiedzić stronę producenta, gdzie w formie webowej prezentowany jest przykładowy schemat, który opisuje ideologie, jakie zostały zrealizowane w opisywanej aplikacji. Pozwoli to nie tylko zapoznać się z przekazywaną przez niego wiedzą, ale również poznać możliwości programu w zakresie tworzenia schematów.

Wymagania!
Aby skorzystać z programu, konieczne jest przeprowadzenie darmowej rejestracji użytkownika (na przykład przy pierwszym uruchomieniu aplikacji).

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
CmapToolsCmapTools 6.01
Wersja stabilna
94.93 MB | 2015-05-23

Ilość pobrań: 259 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
CmapTools