w
googluj
pl

Microsoft Sway 1.0


Microsoft Sway – najnowszy program wpisujący się w grupę biurowych aplikacji Microsoftu, który służy do tworzenia prostych pokazów i prezentacji. Z jednej strony można go potraktować jak mniej zaawansowanego PowerPointa, ale z drugiej pozwala tworzyć prezentacje w zupełnie inny sposób, kładąc nacisk na wygodę ich późniejszego udostępniania – stworzone projekty są nieustannie automatycznie zapisywane z wykorzystaniem „chmury”, z kolei udostępnianie prezentacji polega na ich osadzaniu na stronie, bądź wysyłaniu przyjaciołom czy współpracownikom linka do pokazu, nie zaś na ręcznym „kopiowaniu pliku” z prezentacją.

Demonstracje tworzone w programie charakteryzują się stosunkowo prostą stylistyką. Minimalizm formy przekłada się na ich czytelność, co pozwala skutecznie przedstawić badany problem naszej publiczności. Tworząc nowy pokaz mamy możliwość zrobienia tego całkowicie samemu lub z wykorzystaniem dostępnych szablonów. Jest ich sporo, a dodatkowo znacznie różnią się stylistyką, więc z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Podobnie jak w przypadku PowerPointa, mamy tutaj możliwość zmiany wspomnianych szablonów również po stworzeniu prezentacji – styl wszystkich slajdów zmieni się automatycznie.

Nieco inaczej potraktowano sposób wyświetlania slajdów, gdzie dominuje „przewijanie” kolejnych elementów rolką myszki, zarówno w poziomym, jak i pionowym układzie. To ciekawe rozwiązanie, które nawiązuje do ostatnio często wykorzystywanego sposobu obsługi informacyjnych stron internetowych (które są w zasadzie jedną witryną bez odsyłaczy, a jej zawartość przewijamy myszą). Na samych slajdach znaleźć się może oczywiście niemal dowolna zawartość: tekst, zdjęcia, filmy, wykresy, a także elementy interaktywne, które z pewnością zwiększą atrakcyjność pokazu.

Uwaga!
Program dostępny jest również w wersji mobilnej na platformę iOS.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Microsoft SwayMicrosoft Sway 1.0
Wersja stabilna
62.2 MB | 2015-08-29

Ilość pobrań: 298 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 6

Komentarze (0)
Microsoft Sway