w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 186
Wszystkich postów: 904175
Wszystkich tematów: 127464

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6441 dni

MD5 Checksum Tool 4.3


MD5 Checksum Tool to niewielkie i lekkie narzędzie pozwalające na sprawdzanie sum kontrolnych plików. Aplikacja składa się z szeregu odrębnych modułów, umożliwiających analizowanie hashy MD5 pod kilkoma względami:

• Sprawdzanie sumy kontrolnej pojedynczego pliku. Program wyświetla dodatkowo kilka innych przydatnych informacji, takich jak rozmiar danych czy autor.
• Skanowanie wybranego katalogu i wyświetlanie informacji o wszystkich plikach znajdujących się w folderze. Dodatkowo użytkownik może określić dodatkowe opcje - włączyć rekursywne przeszukiwanie i pokazywanie ścieżek w raporcie, określić maskę pozwalającą na wyszukanie plików o specyficznym rozszerzeniu.
• Kalkulowanie hashy MD5 dla fragmentów tekstu.
• Porównywanie wybranego pliku oraz sumy kontrolnej wklejonej w odpowiednie pole.
• Porównywanie sum kontrolnych dwóch plików.

Program jest niezwykle prosty w obsłudze. Poszczególne funkcje są dostępne na odrębnych kartach, a do przeprowadzenia wybranych operacji wystarcza kilka kliknięć. Ponadto MD5 Checksum Tool wyświetla informacje w kontrolkach tekstowych, udostępniając opcję skopiowania wybranych fragmentów do schowka systemowego lub zapisania w postaci pliku. Co równie ważne, narzędzie może zostać zintegrowane z Eksploratorem Windows. Konkretniej istnieje opcja dodania skrótu do aplikacji w menu "Wyślij do". Obsługę uprzyjemnia również wsparcie mechanizmu Drag&Drop.

MD5 Checksum Tool jest całkowicie darmowy do dowolnego użytku - zarówno niekomercyjnego jak i komercyjnego (licencja freeware). Interfejs dostępny w angielskiej wersji językowej. Aplikacja wyposażona jest w funkcję automatycznej aktualizacji. Całość działa bezproblemowo na wszystkich najnowszych wersjach systemu Microsoft Windows, również na wydaniach 64-bitowych.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.9 (8 głosów)

Strefa Download programu
MD5 Checksum ToolMD5 Checksum Tool 4.3
Wersja stabilna
1.91 MB | 2018-02-21

Ilość pobrań: 17192 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 7

Komentarze (0)
MD5 Checksum Tool