w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 213
Wszystkich postów: 904658
Wszystkich tematów: 127655

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7092 dni

LookDisk 6.9


LookDisk – darmowa wyszukiwarka zasobów dyskowych. To niewielkie, ale jakże poręczne narzędzie w dużym stopniu usprawni odszukiwanie plików na komputerze.

Narzędzie to obsługuje duże ilości plików, nie wykorzystując przy tym zbyt wielu zasobów systemowych. Dzięki temu praca programu nie ma znaczącego wpływu na wydajność systemu. LookDisk oferuje bardzo ciekawe i pomocne opcje wyszukiwania, które mają sprawić, że pliki będziemy odnajdywać łatwiej i szybciej. Ciekawą właściwością programu jest fakt, że w ramach wyszukiwania potrafi sprawdzać również zawartości archiwów (RAR, ZIP, CAB itp.) w celu odnalezienia danego pliku. Ponadto, z programem LookDisk bez problemu odnajdziemy m.in. plik tekstowy tylko na podstawie fragmentu tekstu w nim zawartego, także wtedy, gdy plik ten jest zarchiwizowany.

Oprócz przeszukiwania archiwów, program umożliwia zdefiniowanie o wiele większej liczby parametrów wyszukiwania. Mamy chociażby możliwość wyszukiwania tylko spośród plików o określonym rozmiarze czy dacie ostatniej modyfikacji. Warto zaznaczyć, że te opisane parametry to tylko niektóre spośród wielu, które umożliwiają dokładniejsze i efektywniejsze wyszukiwanie.

Każdy wpis wyszukiwania jest zapamiętywany przez program – działa to jak funkcja autouzupełniania, znana z niektórych przeglądarek internetowych. Nie ma więc konieczności ponownego wprowadzania kluczy, według których program wcześniej wyszukiwał pliki.

LookDisk przybliży nam także stan dysku twardego. Narzędzie to wyświetla podstawowe informacje o posiadanych partycjach, takie jak ich rozmiar, nazwa czy wolna przestrzeń.

Program posiada prosty oraz przyjazny użytkownikowi interfejs i właściwie jedynym jego minusem jest brak polskiego języka.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
LookDiskLookDisk 6.9
Wersja stabilna
3.97 MB | 2018-08-11

Ilość pobrań: 1015 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 8

Komentarze (1)
LookDisk
avatararrow
~Goku | 2011.09.11 12:23
1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Używałem kiedyś podobnego programu, ale nie pamiętam nazwy i nie mogłem go znaleźć. Teraz będę musiał ten zapamiętać bo to fajna sprawa jak mam szukać pliku tekstowego po zawartości...