w
googluj

jStrip 3.3


jStrip to stosunkowo niewielki program do skutecznego i szybkiego zmniejszania rozmiaru zdjęć JPG, bez naruszania ich jakości. Proces ten bazuje na usuwaniu z fotografii tych danych, których brak nie wpływa na wygląd (w tym metadanych Exif, czy szczegółów związanych z przestrzeniami barw). Użytkownik może tu samodzielnie zadecydować, które, z kilku dostępnych, opcji usuwania mają zostać wykorzystane, by plik ze zdjęciem został „odchudzony”.

Aplikacja przetwarza jednocześnie zawartość całych katalogów (włącznie z podfolderami), dlatego tym bardziej cieszy wzbogacenie programu o moduł automatycznie zmieniający nazwy stworzonych plików. Znacznie ułatwi to zaprowadzenie porządku w plikach na dysku i łatwiejsze zarządzanie zdjęciami w przyszłości. Ogromną zaletą całego rozwiązania jest szybkość działania. Aplikacja przetwarza naprawdę spore zestawy danych wejściowych dosłownie w kilka sekund. Rzadko które oprogramowanie konkurencyjne może poszczycić się tego typu wynikami. Na pochwałę zasługuje również (wcale nie oczywista w tak małych programach) instrukcja obsługi, która została stworzona co prawda w oparciu o staromodny już dość szablon z rozdziałami, ale jest czytelna i skutecznie przekazuje niezbędną, do obsługi programu, wiedzę mniej doświadczonemu użytkownikowi.

Warto także zwrócić uwagę, iż po zakończonej pracy, aplikacja wyświetla krótkie podsumowanie, z którego dowiedzieć się można, jaka ilość miejsca na dysku została zaoszczędzona. Dane można także wyeksportować do pliku-logu (LOG).
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
jStripjStrip 3.3
Wersja stabilna
1.27 MB | 2015-04-21

Ilość pobrań: 370 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
jStrip