w
googluj

SVGO GUI 0.0.9


SVGO GUI to bardzo prosty program do zmniejszania wielkości plików SVG (pod kątem ich rozmiaru na dysku). Oferuje maksymalnie prostą obsługę i brak jakichkolwiek opcji dodatkowych, przez co z jednej strony jest idealnym narzędziem nawet dla najbardziej początkujących użytkowników, jednak z drugiej - jego obsługa może za pierwszym razem zaskoczyć, dlatego warto doczytać, w jaki sposób aplikacja się zachowuje.

Aby przekonwertować przy pomocy programu pliki SVG, zmniejszając ich rozmiar, konieczne będzie przeniesienie ich metodą „przeciągnij i upuść” (drag&drop) na obszar pracy aplikacji. Jest to niestety jedyna obsługiwana metoda: jest co prawda wygodna, ale nieobecność klasycznego eksploratora plików do importu, może być dla niektórych wadą. Największe zaskoczenie jednak kryje się w samym procesie konwersji. Przebiega on bowiem całkowicie automatycznie już w chwili upuszczenia plików na okienku programu. Nie mamy tutaj możliwości korekty naszego wyboru (na przykład, jeśli wybierzemy o jeden plik za dużo). Co więcej, program potrafi jedynie podmienić oryginalne pliki na te, które zajmują mniej miejsca. Warto więc uprzednio samodzielnie wykonać ich kopie, aby nie być niemile zaskoczonym, kiedy dokonamy konwersji, tym samym pozbywając się już oryginałów.

Warto dodać, iż program jest stale unowocześniany przez grupę zainteresowanych programistów. Można więc liczyć na to, iż kolejne wersje, rozbudowujące funkcjonalność, pojawiać się będą dosyć często. Ponieważ kod źródłowy dostępny jest w internetowym, publicznym repozytorium, każdy może uzupełnić program o własne propozycje, które być może zostaną uwzględnione w kolejnej wersji.

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
SVGO GUISVGO GUI 0.0.9
Wersja stabilna
16.5 MB | 2015-04-30

Ilość pobrań: 116 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
SVGO GUI